Jump to content

Sistem Klasörlerinin İkonlarını Değiştirme

YAGMURADAM

Recommended Posts

Arkadaşlar son iki gündür sistemimi yeniliyorum.Dün sıfır windows yüklemesi yaptım.ve belli başlı programlarımı yükledim.Önceden İcon Changer diye bir programım vardı.O programla xp nin Windows,Program Files vb sisteme ait klasörlerin ikonlarını değiştirebiliyordum.Ancak bu program 3 tane değişikliğe izin veriyor ve 4. sünde kayıt olammı istiyorSeriali var.Benim istediğim sizden şu.

Bahsedilen program dışında(Tune up win xp manager de olmasın) sizin bildiğiniz sistem klasörlerini değiştirebilen bir program var mı .yada registry kayıtlarından değişiklik yaparak bunu yapabilir miyim?İlginiz için şimdiden teşekkürler.Saygılarımla

Son olarak karşılaştığım bir sorunu dile getirmek istiyorum.Eski sistemimde ofis 2007 word un docx ikonunu ne yaptıysam(registry kayıtlarıve

C:\WINDOWS\Installer\{90120000-0030-0000-0000-0000000FF1CE} klasöründeki wordicon.exe içinde oynama yapmama rağmen değişmiyor.

Ama aynı programın kurulu olduğu yeni sistemimde klasör seçenekleri/dosya türleri üzerinde bir tıkla değişti.Anlamadım gitti.

Şunu bir denermisin

http://rapidshare.com/files/61456500/IconChanger3.7.exe[/CODE]

aşağıdakileri de bir incele

Please register to see this content.

şimdilik yanımda yok ama daha sonra sana ileteceğim başka programlarda vardı.

Akozdemir arkadaşım ilginiz için teşekkürler bende icon changer 3.7 vardı.3tanesini değiştiriyor.3ten sonra register yazısı çıkıyor.İcolor folder ie yapabilirim sanırım.varsayılan icl dosya içeriğine ikon ekleyip halledebilrim herhalde.X Treme sizi unutmadım size de teşekkürler.

Yanılmıyorsam o program exe,dll dosyalarından ikon almak için kullanılıyor.Benim dediğim bu değil.Saygılarımla

---------------------

Akoozdemir yorulma dostum eline sağlık İcolorfolder işimi rahatlıkla görür.Verdiğiniz linkten indirip denedim tam istediği gibi.Allah a emanet olunuz.Saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

icon değiştirme söz konusu ise iconpackager bir numaradır

harika bir program

ve benim en sevdiğim icon paketi:

AlphaDistaPreview.jpg

program: fulldür

http://rapidshare.com/files/68128774/IconPackager_3.20_Upload_C-Ronaldo_.rar.html[/CODE]

alpha dista icon paketi:

[CODE]http://www.wincustomize.com/skins.aspx?skinid=1544&libid=2&c=1[/CODE]

@zaltan ilginize teşekkürler.Hem programı ve hemde verdiğiniz dosyayı indiridm.sitesinden bir kaç ikon teması da indirdim.Ne var ki bu program windows program files gibi sistem klasörlerin ikonunu değiştirmiyor.Ama ikonları bir harika.Saygılarımla

@zaltan ilginize teşekkürler.Hem programı ve hemde verdiğiniz dosyayı indiridm.sitesinden bir kaç ikon teması da indirdim.Ne var ki bu program windows program files gibi sistem klasörlerin ikonunu değiştirmiyor.Ama ikonları bir harika.Saygılarımla

kastettiğiniz bunlar ise bende değişik

adszog9.jpg

ancak sadece sistem klasörlerine ayrı bir simge koymak istiyorsanız bu tarz klasörlerle

ilgili üzerinde oynama şansınız çok az.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...