Jump to content

Cd-rom Sorunu

Herolife

Recommended Posts

Arkadaşlar tncxp kullanıyorum Asus Lightscribe DVD-RW sata SÜRÜCÜM var .

Sorunun şu anakart üzerinden sürücüyü görüyor ama bilgisayarım a bakıyorum sürücü görünmüyor aygıt yöneticisine girdim orda sürücünün üzerinde ünlem işareti var ve düzgün çalışmıyo hatası verdi sorun gider e basıyorum hiçbişey olmadı bikaç google dan baktığım çözümü denedim olmadı.Bu haftaya kadar bi sorun yoktu sürücüde :clapping:

Yardımcı olursanız sevinirim ne yapabilirim

1.aygıt yöneticisinden önce sürücüyü kaldır.Bilgisayarınızı kapatın.fişini çekin

2.cd rom nuzun anakartta bağlayan kablolarını sökünüz.ve tekrar takınız.mümkünse yeni kablolar takınız.Sistemi yeniden açınız.ve cd rom nuzu tanımasını bekleyiniz.eğre olmuyorsa o cd romunuzu başka bir bilgisayara bağlayın.eğer bilgisayarım ekranında görünüyorsa

cd rom unuz sağlamdır.yok o da görmüyora cd rom da bir sorun var demektir.Saygılarımla

Öncelikle donanımın Jumper ayarlarına bakın. Kablo seçicide değil master ve slave olarak ayarlayınız.

Ardından ROM'u görürse PC rpc1.org adresine girin ve romunuzun modeline göre Firmware güncelleyin. Eğer o makina görmezse başka bir makinaya bağlayın donanımı ve oradan güncelleyip diğer pcye bağlayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra tekrar buraya mesaj atın durum hakkında ve düzelmezse tekrar birbaşka çözüm üretmeye çalışırız..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...