Jump to content

Mürşit 4 Te Java Sorunu

X_Treme123

Recommended Posts

Arkadaşlar Mürşit 4 kullanıyorum ama yeni java programlarını(5 vb..) desteklemiyor.Kendisinde olan Java 2 Runtime SE v1.4.1 i destekliyor.Kendisinide güncelleme yapmıyor.Mürşit 5 i mi satın alsam ne.Ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. :clapping:

• 1 ay sonra...

S.a Kardeş senin sorunun bi değişik versiyonuda bende war.. ;) Makine formatlandıktan sonra jawanın yüklü olmadını farkettim yedeklerde wardı kurmak için tıkladım yanlız bana şu hatayı verdi..

Windows Installer Hizmetine erişilemedi.Güvenli modda çalışıyor olmanızdan veya Windows Installer hizmetinin doğru yüklenmemesinden kaynaklanabilir.Destek sorumlunuza başvurun..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• 2 hafta sonra ...
S.a Kardeş senin sorunun bi değişik versiyonuda bende war.. :) Makine formatlandıktan sonra jawanın yüklü olmadını farkettim yedeklerde wardı kurmak için tıkladım yanlız bana şu hatayı verdi..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

s.a kardeşlerim abilerim bu mürşit problemine bir çözüm buldum zandedersem kısa şöyşe açıklamak isterim

ben pc ye format atmadan önce normal çalışıyordu. sonra çalışmadı dedim jawa dan olabilir ugraştım olmadı

ama bu gün ugraşırken yaptım ŞÖYLEKİ cd nin içinkedileri masa üstüne attım sonra masa üstünde bulunan mürşit 4

dosyasını açtım orada kaldır var ona tıkladım kaldırdı dedi sonra mürşit amlemine tıklayınca kendisi kurmaya başladı

SAHİ BİRDE ŞUNU DEMEK İSTERİM BU İŞLEMLER MÜRŞİT CD Sİ CD ROOM DA TAKILI OLARAK YAPILMASI LAZIM

İNŞ İŞİNİZİ GÖRÜR ALLAHA EMANET OLUN EGER FAYDA GÖREN OLURSA YAZARSA DİGER ARKADAŞLARIMIZI DA BİLGİLENDİRE BİLİRİZ S.A

Arkadaşlar ben Mürşit 5 i sistemime sorunsuzca kurdum.Java problemi vermedi.Metaponte arkadaşım sizin sorununuz windows installer in kapalı olmasından kaynaklanıyor.Bunu açmalısınız.Aşağıdakş adımları izleyip uygulayın.

1.Başlat Çalıştır a basın ve kutucuğa msconfig yazın.Tamam abasın

2.Gelen ekranda Hizmetler butonuna basın.

3.Windows İnstaller i bulun ve solundaki kutucuğu işaretleyin.Uygula ve tamam a basın ve yeniden başlatın.

4.Yeniden başladığında size bir ekran gelecek.Sol altta yer alan kutucuğu da işaretleyip Tamam a basın.

5.Artık java kuruluma geçebilirsiniz.Saygılarımla

• 4 ay sonra...

selamın aleykum arkadaslar benımde mürşit 4 de java sorunu verıyor ben ınternetten ındırdım rar şeklinde rardan cıkarttıgımda dısk kalıbı olarak cıkdı onu nerodan dıskı kalıba yazdır seklınde yazdırdım ve en dusuk sevıyede yazdırdım yazım işlemı bıttıkden sonra cd yı cıkartıp gerı taktıgımda javaw.exe hatası verdı ve otomatık olarak kapatıyor ve sorunu mıcrosoft a gönder dıyor cd nın ıcıne gırdım manuel yukleme yapdım gene aynı sorunu verıyor hard dıske yukluyor ama gene javaw.exe hatası veriyor cd nın ıcınde linüxe ait java var ama xp ye aıt java yok ben bu sorunu nasıl çözerım yardım edersenız cok sevınırım

kenan61 arkadaşım ben de hem mürşit4 ve hem de mürşit5 var.Her ikisini de ayrı ayrı zamanlarda kurdum.Ve hiç java sorunu ile karşılaşmadım.Hatta bunları taşınabilir hale getirdim yine çalıştılar ki şimdi mürşit4 ü taşınabilir olarak kullanıyorum.Sisteminizdeki varolan javayı önce bir kaldırın.ve mürşiti yükleyin.Çalışacak mı?Eğer çalışırsa java nın son sürümünü yükleyin ve yine deneyin.Saygılarımla

kenan61 arkadaşım ben de hem mürşit4 ve hem de mürşit5 var.Her ikisini de ayrı ayrı zamanlarda kurdum.Ve hiç java sorunu ile karşılaşmadım.Hatta bunları taşınabilir hale getirdim yine çalıştılar ki şimdi mürşit4 ü taşınabilir olarak kullanıyorum.Sisteminizdeki varolan javayı önce bir kaldırın.ve mürşiti yükleyin.Çalışacak mı?Eğer çalışırsa java nın son sürümünü yükleyin ve yine deneyin.Saygılarımla

dedıgını9 aynen önceden denedım abım fakat olmadı ben mursıtı ınternetten dısk kalıbı seklınde ındırdım cd ye basdım cd ye basdım ve ıcıne gırdıgımde ıcınde sadece lınüx ün java dosyası var xp nın yok acaba sorun ordanmı dıyorum yanı dısk kalıbındamı sorun belkı hatalı sekılde ınmısdır :S yada ben beceremıyorum :s ama abım dedıgını yapdım :S sen tasına bılır sekılde kullanıyorum dıyorsun abım senden rıcam upload edıp sıtemızde paylasırsan bende sorunsuz bı sekılde ındırmek ısterım ama sen bılırsın tabı :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...