Jump to content

Sistem Özelliklerinin değiştirilmesini engellemek

abcdef00

Recommended Posts

Ashampoo® WinOptimizer programıyla oemlogo yu değiştirebiliyorsun yada silebiliyorsun

Ben değiştirmek yada silmek istemiyorum. Nasıl değiştirileceğini de biliyorum.

Benim sorduğum, oemlogo veya oeminfo nun DEĞİŞTİRİLEMEMESİ. Yani değiştirilmemesi için bir önlem.

oem logoya değilde sysdm ye yazılabilir en fazla diye düşünüyorum yada oemlogo başka bir programla ilişkilendilebilir... o zaman silerken veya diğiştirilirken hata verir yada kendi sysdm.clp dosyanızı editleyip oemlogo.bmp dosyasını mesela "buolsun.bmp" dosyasıyla değiştirilebilir bi bakıma isim ve kaynak değişikliği yaparak başka bir yoldan kaynak almasını sağlayabilirsiniz

asdsadxf5.jpg

• Administrator
oem logoya değilde sysdm ye yazılabilir en fazla diye düşünüyorum yada oemlogo başka bir programla ilişkilendilebilir... o zaman silerken veya diğiştirilirken hata verir yada kendi sysdm.clp dosyanızı editleyip oemlogo.bmp dosyasını mesela "buolsun.bmp" dosyasıyla değiştirilebilir bi bakıma isim ve kaynak değişikliği yaparak başka bir yoldan kaynak almasını sağlayabilirsiniz

asdsadxf5.jpg

Süper buluş. Denemek lazım.

• Administrator
Sen bir dene @sk8er_boi. testler olumlu sonuçlanırsa, burada anlatırsın, bizde yaparız. Sonra isteyen istediği kadar reklam koysun :blush:

Denedim. Oluyor.

Winhex ile 00001A40 satırına gelin. Oemlogo yazan yeri istediğiniz 8 harfli birşey yapın. Noktalı olacak ama. Silmeyin onları. Oeminfo da aynı şekilde.

Hakkaten oluyor. System32 nin içinde bir oeminfo ve oemlogo durmasına rağmen sistem özelliklerinde birşey göstermiyor :blush:

Peki ya @sk8er_boi, winhex de yazdığımız 8 harfi, oemlogonun ismine koyarsak sistem özelliklerinde gösterir mi?

Örneğin, tnctrcom yazdım oemlogo ve oeminfo nun yerine winhex de. System32 nin içine attığım oeminfo ve oemlogo nun ismini tnctrcom yaparsam gösterir mi?

Hazır bir sysdm.cpl dosyasını upload edeyim de bari, winhex ile uğraşmasın millet.

Download : 299 kb.

http://rapidshare.com/files/82905159/sysdm.cpl.html[/CODE]

Not : Bu sysdm.cpl dosyasını kullanabilmeniz için; windows dosya korumasını kapatacaksınız.

Nasıl kapatırım diyenler için; aşağıdaki linkte bulunan programı indirip çalıştırın. Dosya korumasını iptal ettikten sonra güvenli kip de verdiğim sysdm.cpl dosyasını windows/system32 nin içine atın. daha sonra denemenizi yapabilirsiniz.

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=41097[/CODE]

Denedim. Oluyor. Winhex ile 00001A40 satırına gelin. Oemlogo yazan yeri istediğiniz 8 harfli birşey yapın. Noktalı olacak ama. Silmeyin onları. Oeminfo da aynı şekilde.

ben denemiştim zaten bunuda genelde değiştirilmesini istemediğim dosyalarda kullanırım hazırda var isterseniz ama kendime gore ayarladım reklam olur...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...