Jump to content

Yeni Sanal Ağ Oluşturma Programı:leaf Nedir?

EMRA

Recommended Posts

Leaf Nedir ?

Ben bir hamachi zede olarak bu yazıyı yazıyorum Hamachi de genellikle yasadım bi kaç problem arasında en cok sorun yasatan hamachinin verdigi ip nin birbirlerinin tutmamasıyla aglara baglanamıyorduk ya da görsek bile oyun oynayamıyorduk simdi anlattgıım programı tesadüfen buldum ve bende problem yasatmadı

Leaf sayesinde bilgisayarlar, hatta XBox ve medya merkezleri arasında bile sanal ağ kurabilirsiniz. Kurduğunuz bu ağlarla LAN destekli oyunları oynayabilir, dosya yazdırabilir ve dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Herkesin kendi kişisel bir ağa sahip olma izni var. Kurduğunuz ağa başkalarını davet edebilir ya da varolan başka bir ağa bağlanabilirsiniz. Ağda bulunan kişilerle sohbet de edebiliyorsunuz.

Türk Telekom`un ücret karşılığı verdiği statik IP`yi bu program sayesinde ücretsiz elde edebiliyorsunuz.

Özellikleri:

Durumunuzu MSN Messenger`daki gibi ayarlayabiliyorsunuz. (Örn; Meşgul)

Ağınızdaki kişilerin isimlerini ip adresine, lakabına ve kişisel isteğe göre ayarlayabilme

Pasiflik durumuna ağdan atma özelliği

Sunucuya hızlı bir şekilde bağlanabiliyor.

XBOX desteği ile, XBox oyuncuları ile de paylaşım yapabilme imkanı sunuluyor.

Program, kısa bir kayıt işleminden sonra ağ paylaşımı yapabilmenizi sağlıyor.Ayrıca Windows XP , Vista ve Linux işletim sistemleriyle de uyumlu.

Kurulum:

İlk önce

http://www.leafnetworks.net/[/CODE]

adresine giriyoruz.Download Now linkine tıklayıp programı indiriyoruz yanlış hatırlamıosam 1.5MB olması lazım simdi programımızı indirdikten sonra geçelim adım adım kurulumu nasıl yapacagımıza ;

28181330uf5.jpg

LeafSetup.exe dosyasına tıkladıgınızda böyle bi uyarı ile karşılaşırsanız Microsoft Framework 2.0 ve üstü indirmeniz gerekmektedir.İndirmek için;

[CODE]http://download.microsoft.com/download/5/6/7/567758a3-759e-473e-bf8f-52154438565a/dotnetfx.exe[/CODE]

Microsoft Framework varsa veya böyle bi uyarı almadıysanız kuruluma devam ediyoruz

71791754cj8.jpg

Kırmızı ile işaretlendiği üzere Next diyoruz

21141178tc6.jpg

Kurulum yeri belirledikten sonra İnstall tuşuna basıyoruz ve kurulum başlıyor

74451109ys4.jpg

Böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız kullandığınız güvenlik duvarına kurmuş oldugunuz Leaf Network

programının exe sini güvenilir exe ler listesine eklemenizi istiyor yani [b]C:\ProgramFiles\Leaf Networks\Leaf.exe[/b] yi [b]Leaf.exe[/b] yi eklemenizi istiyor.Ok diyip kurulum bittikten sonra ekliyoruz.

82851200pu0.jpg

Finish ve Program başlatılıyor...

70031874zt3.jpg

ve Leaf Networks kendi ağını kuruyor.

96508673vd3.jpg

Ve bittikten sonra Ağ Bağlantılarım'a Tıkladığınızda görüldüğü gibi Bağlandı gözüküo burada dikkat etmeniz gereken birşey var benim modemim USB olduğu için bağlantı tipim Ethernet değil o yuzden anakarta entegreli ethernet girişine kullanmadığım için devre dışı sizin aklınızı karıştırmasın bağlantı tipiniz nasılsa öyle devam edin.Şimdi geçelim kullanıcı adı almaya ...

[b]Kayıt[/b]

97909154yy3.jpg

Program açıldı ve bize bir kullanıcı adı gerekli bunun için resimde görüldüğü gibi Get New Account'a tıklıyoruz

10mz4.jpg

Gerekli Bilgileri Dolduruyoruz ve Next tıklıyoruz.

11js6.jpg

Ve Kullanıcı Kayıt ediliyor....Kayıt işlemini Finish e tıklayıp bitiriyoruz

45229282ye6.jpg

Aldıgımız Kullanıcı adı ve şifreyi gerekli yerlere girdikten sonra GET CONNECTED e tıklıyoruz

15je8.jpg

ve Bağlanıyor.... Artık baglandık sıra geldi Arkadaş eklemeye ;

002uc7.jpg

Programı açıp ekleme için ADD MEMBER a tıklıyoruz

003fu0.jpg

Buraya resimde de görüldüğü gibi eklemek istediğimiz kişinin kullanıcı adı,tam ismi ya da email adresini girerek ekleme yapabiliriz biz kullanıcı adını yazdık.Yazdıktan sonra LOOK UP a tıklıyoruz..

004nu4.jpg

Resimde görüldüğü gibi kişinin bilgileri ve geldi SELECT e tıklıyoruz

111111jj1.jpg

ve Ekledik simdi karşı tarafa bi davetiye gönderdik İNVİTE diyerek kabul ettikten sonra üyeyi online görebiliriz olurda bunu yapmanıza rağmen hala online değil ise karşı tarafın ya da sizin bir kere programı kapatıp tekrar girmenizle online olarak görebilirsiniz ve üstteki resim buna örnek

purrint017an9.jpg

Simdi ufak bir ayar yapmanız gerekiyor.Resimde de görüldüğü gibi SHARE yazan yere tıklayıp özel ağınıza hangi kullanıcıları ekleyip eklemiyeceginizi işaretlemek

[b]NOT:FİLES simgesine tıklayarakta dosya paylaşımına izin vereceginiz kişileri de secebilirsiniz.[/b]

purrint019yu9.jpg

İstediginiz kullanıcıları seçtikten sonra DONE

butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamlanıyor.Artık internet kafedeymiş gibi istediginiz local(LAN)

destekli oyunlara girebilir dosya gönderip alabilir kendinize bir sanal ağ kurabilir bunları gruplandırabilirsiniz.

Denediğim oyunlar;

Counter Strike

Warcraft Frozen Thorne

Heroes 3

COD4

Marvel Ultimate Alliance

Heroes 5

Toca Race Driver 3

Heroes of Pacific

Titan Quest

Gears of War

Rainbow Six:Las Vegas

Rainbow Six:Las Vegas 2

Worms Armageddon

C&C Tiberium

Heroes 3

Airdogfighter

Age of Empires 2

Race Grid

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...