Jump to content

2 Pc Yi Tek Adsl Den Nete Bağlamak...?

Surlarprensi

Recommended Posts

öncelikle modem usb olduğundan birbirinden bağımsız bir bağlantı kurman mümkün değil.Ama internet paylaşımı kurman için her ik pc yi de elindeki switch e ethernet bağlantısı ile bağlaman lazım. daha sonra usb adslden bağlandığın bilgisayarda usb bağlantının özelliklerine baktığında gelişmiş sekmesinde, internet bağlantı paylaşımı diye bir seçenek olması lazım onu işaretleyip kaydetmen lazım.Bu işlemden sonra ethernet bağlantının ip adresi 192.168.0.1 e dönüşecektir. diğer bilgisayarda ethernet bağlantısının özelliklerinde (yerel ağ bağlantısı) TCP/IP adreslerini girmen lazım. önemli olan ağ geçidine ve dns adresine 192.168.0.1 olarak girmen. Daha sonra hem bilgisayarlar arası ağ paylaşımı hem de internet çıkışının çalışması gerekir.

Aynı modem bendede var o modem 2 portlu değil sadece usb modem senin iki port dediğin yer telefon kablosu için ethernet portu değil o modemle biraz zor bence ben yeni modem aldım uğraşmadım.

Aynı modem bendede var o modem 2 portlu değil sadece usb modem senin iki port dediğin yer telefon kablosu için ethernet portu değil o modemle biraz zor bence ben yeni modem aldım uğraşmadım.

şu ağdan anlamıyorum...deli olacam yawwwww

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...