Jump to content

Asp Yardım

Recommended Posts

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80040e10'

[Microsoft][ODBC Microsoft Access Driver] Too few parameters. Expected 1.

/member_read.asp, line 48[/CODE]

böyle bir hata alıyorum

member_read.asp 48.satır;

[CODE]RecSet.Open RsSql, Conn, 1, 3[/CODE]

Bu satırda sanırım üye girişinde yada üye ilgili bilgi alıyorsun Sql ile access veritabanına bağlantı yapmışsın ama bağlantıyı sağlayamıyor hatası alıyorsun.

Veritabanı adı, tablo adı, sütün adı, veritabanı yolu nu kontrol etmen gerek öncelikle. Yada aradığın isim veritabanında olmayabilir hata durumunda gösterilmesi gereken satırı ayarlamamış da olabilirsin.

Kesin olarak hatayı bulmak için detaylı incelemek gerek. kolay gelsin

Bu satırda sanırım üye girişinde yada üye ilgili bilgi alıyorsun Sql ile access veritabanına bağlantı yapmışsın ama bağlantıyı sağlayamıyor hatası alıyorsun.

Veritabanı adı, tablo adı, sütün adı, veritabanı yolu nu kontrol etmen gerek öncelikle. Yada aradığın isim veritabanında olmayabilir hata durumunda gösterilmesi gereken satırı ayarlamamış da olabilirsin.

Kesin olarak hatayı bulmak için detaylı incelemek gerek. kolay gelsin

yok heşey full de ben bir online başvuru formu hazırladım...ama yöneti panelini başka bir yerden aldım....şimdi ben kayıt olan kullanıcıyı aktivete et diyorum o hatayı veriyor bende yenile diyorum ve kullanıcı aktivite oluyo....işte burda bir sorun var

host ilgili bir terim ise ben free host kullanıyorum
somee.com[/CODE]

biraz daha açık olur msun_?

somee.com da free host göremedim ben. ? ücreti karşılığı hosting işi yapan bi şirket. Ücreti verip aldı isen Web sitenin kontrol paneli vardır hosting firmanda kullanıcı adınla giriş yaptıktan sonra orda dosya klasör yetkileri bölümünden veritabanı klasörünü seçip yazma iznini vermen gerekli. Standart olarak bütün klasörlerin yazma izni kapalıdır.

somee.com da free host göremedim ben. ? ücreti karşılığı hosting işi yapan bi şirket. Ücreti verip aldı isen Web sitenin kontrol paneli vardır hosting firmanda kullanıcı adınla giriş yaptıktan sonra orda dosya klasör yetkileri bölümünden veritabanı klasörünü seçip yazma iznini vermen gerekli. Standart olarak bütün klasörlerin yazma izni kapalıdır.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...