Jump to content

Güncellemelerden Sonra Ağa Geç Bağlanma ?

iletisim

Recommended Posts

Herkese Selamlar...

İnternet kafe işletiyorum, ağımda 40 civarı makine var, makinelerime en güncel yazılımları ve programları yükleyip tamamına akronis ile aldığım yedeği attım, herşey oldukça güzel oldu. ne varki bu kez ufak bir sorunla karşı karşıyayım! makineler ilk açıldıklarında ağa bağlanmakta biraz geç algılamada bulunuyor, buda bir kafe için ciddi bir sorun! ilk bağlanmanın sonrasında herhangi bir sorun olmuyor, yanlız açılışta ağa hemen bağlanamaması oturan müşterinin bir kaç dk beklemesine ve gereksiz ses kirliliğine (abi 25 numarayı açacaktın vs gibi) neden oluyor.

makinelerimde virüs yada trojen olmadığından eminim, hatta bu sorunun nedeninide mikrosoftun güncellemelerinden kaynaklandığı sonucuna kendi denemelerim ile ulaşmayı başardım. sıfırdan kurulum yaptığım sistem ağa süper hız ile bağlanırken güncellemelerin sonunda ağa yavaş bağlandığını gördüm. bu sorunu çözmek adına nette yaptığım araştırmaların sonunda kayıt defterinden silinmesinin ağı hızlandırdığınından bahsedilen bir kayıt anahtarını sildim ve makineyi yeniden başlattım fakat sorunda bir değişiklik olmadı. Şimdi sizlerin görüşleri düşünceleri benim için çok önemli, bu sorunun kaynağının mikrosoftun güncellemeleri olduğu konusunda neredeyse eminim peki bu hangi güncelleme? nasıl düzeltebilirim yada kayıt defterinde nasıl bir değişiklik ile sistemimden bu sorunu atarım?

Herkese şimdiden teşekkür ediyor, hayırlı çalışmalar diliyorum.

İsmaiL AYRANCI

öncelikle ağında kaç makine war?ve kullandığın hub veya switch nasıl?kalitelimi yoksa sıradan bi makine mi?ayrıca makinelerin ip adreslerini otomatik mi alıyor yoksa elle mi werdin?ve son olarak da güncellemeleri niye kurdun?malumunuz internet cafeye gelen müşteriler bilgisayarların hızlı olmasını isterler özellikle internete ve güncellemeleri yüklediğin takdirde makinen zaten kafadan yavaşlar bunun için güncellişrmeleri hiç yüklememelisin benim yorumum we mümkün olduğunca kayıt defterinde değişiklik yapabilecek oyunlerı yüklememelisin bunun yerine rip oyunları denemelisin birde başlat>çalıştır>services.msc bak bakalım aşağıda hangi servisler çalışmakta müşterilerine göre bir analiz yap ve gereksiz servislerini kapat derim ben...ama en önemlisi güncelleştirmeler çünki makinelerde muhtemelen deepfreeze tarzı bi program kullanıyorsun ve güncelleştirmeler de pek önemliolarak görmüyorum ben birkaç yama dışında bu sayede makinelerin sorun çıkarmaz tahminim....

Kolay Gelsin

YuNuSs®

Ağımda 40 makine var dolayısıylada ıp numaraları sabit. kullandığım siviç 48 portlu ve oldukça kaliteli bir ürün (tp link) zaten normal güncelemelerin yüklü olmadığı makinelerde herhangi bir sorun yaratmıyor. güncellemeleri kurmamdaki neden, bazı internet sayfalarında yaşadığım sorunları tekrar yaşamamayı isteyişimden kaynaklanıyor. oyunlar tak çalıştır biçiminde çalışan oyunlar.

güncellemeleri kurmamdaki neden, bazı internet sayfalarında yaşadığım sorunları tekrar yaşamamayı isteyişimden kaynaklanıyor

o zmn yaşadığın problelemleri güncelleme kurmadan ufak patchlerle çözmelisin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...