Jump to content

Pc Kendiliğinden Reset Atıyor :(

TRAKYA39

Recommended Posts

Arkadaşlar P4 3,00GHz HT 478PIN işlemci

BIOSTAR Anakart :S

128mb GeForce MX 4000 Ekran kartı

Kingston DDR 512 400MHz RAM

Pc sürekli mavi ekran yada kasıntı halinde hafif bir zorlanmada kasılıyor ekran kayıyor bişi yapamıyom malum reset atıyoz :S Acaba bir tavsiyesi olan varmı ? yoksa WIN98 kuracam bu gidişle :S

Arkadaşım p4 3.0 ht ler çabuk ısınan işlemcilerdendir.Bu işlemcileri iyi soğutmak gerekir.sisteminizi iyi bir temizleyin.Dahası işlemci

sıvısı(macunu)nı yenileyin.Sistemdeki tüm fanları ve soğutucu blokları temizleyin.RAM hatası da olabilir.Bir deneyin haber verin.Yardımcı olmaya çalışalım.Saygılarımla

Merhaba

yapman gerekenler;

1. Makinanın temizliğini yap

2. İşlemcinin termal macununu değiştir.

3. Ram değiştir

4. Power in en az 350 W olsun

5. Ekrankartını kontrol et Fx5200 128 MB ise arızalıdır. Değiştir

6. Hala problem görünüyorsa HDD kontrolu yap.

7. Ram kontrolundan sonra HDD bozuk sektör taraması yap ikinci sırada.

gecmiş olsun.

iyi çalışmalar

Arkadaşlar P4 3,00GHz HT 478PIN işlemci

BIOSTAR Anakart :S

128mb GeForce MX 4000 Ekran kartı

Kingston DDR 512 400MHz RAM

bu özelliklere göre kasması bence doğal bişey güzel bi antivirüs yükle kendine sağlam olacak ama bi tarat bide sistemde silinmesi gereken dosyaları temizlersen biras daha iyi olacaktır..olmasa formatı bas derim .

bence bütün bu islemlerden önce sistemini iyi bir virüs programıyla tarat,benimde basıma gelen trojan olayı basına gelmis olabilir,o yüzden siteden bulabileceğin trojan remover programıylada tarat,ad-aware programıylada sistemini tarattıktan sonra sorun cözülmediyse format atmanı öneririm,tüm bunlardan sonra bence termal macun yada ram kontrolü yapmalısın,cünkü benim de basıma geldi ve temiz bir formatla cözüldü,kolay gelsin

İlgi alakanıza teşekkürler uzun süre işlerim nedeniyle girememiştim her tavsiyeyi dikkate alarak uygulayacağım.

Kısmetse yaza bu pc den faragat edecemde meslek icabı kışları biraz sıkıntılı geçiyor ından kendimi dara sokmak istemedim ancak mayıs ortası yeni bir pc için tavsiyeler isteyeceğim sizlerden :clapping:

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim... Allah razı olsun... "Bilmemek ayıp değil öğrenemmek AYIP." derler sorduk öğreniyoz inş. ilerde bende aynı şekilde derdi olan arkadaşlara yardımcı olacak bilgiye ulaşırım.

Windows u yeniden yükle fakat hd ye format atmadan önce Ntsf partisyonu geri al tekrar oluştur

resetleme düzelecektir

ben 1 sene uğraştım sürekli format ata ata bıktım

sonra bir arkadasım bu yolu söyledi

sadece format atmak yetmiyor..

• 2 ay sonra...
Windows u yeniden yükle fakat hd ye format atmadan önce Ntsf partisyonu geri al tekrar oluştur

resetleme düzelecektir

ben 1 sene uğraştım sürekli format ata ata bıktım

sonra bir arkadasım bu yolu söyledi

sadece format atmak yetmiyor..

Benim de benzer bir problemim var ve bu mesaj dikkatimi çekti. NTFS partisyonu geri alıp tekrar oluşturmak derken? Kurulumda zaten Windows'un kurulu olduğu C dizinini tekrar NTFS olarak biçimlendiriyoruz, temiz bir kurulum için. NTFS partisyonu nasıl geri alıp tekrar oluşturacağız? Ben de formatlamaktan bıkanlardanım da :unknw:

bazı oyunlarda donma yapıyodu aynı işlemciden bendede war ilk başta ısınmadan dolayı sanıyodum ama ne yaptıysam işe yaramadı ramleri tek tek denedım gene aynı ekran kartının ısınmasındanmı oluyo die baktım ekran kartı 22 derece en sonunda aklıma ht geldi biosdan ht özelliğini kapattım sorun çözüldü hiçbi donma reset sorunu kalmadı bide ht yi kapatmayı dene biosdan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...