Jump to content

Harddiskimin E: Bölümüne Ulasamiyorum

cesar

Recommended Posts

Arkadaslar bilgisayarimi normal bir bicimde kapattim ve sonra yeniden actim. Harddiskimin E bölmesine ulasmaya calistigimda diskiniz formatlanmamis formatlamak istermisin diye bir uyari verdi. Tabiki formatlamadim... Icinde cok önemli bilgilerim var hatta öyleki KLASÖR sistemim dahi cok önemli.

IMG özelligi kapali oldugunda resimleri link olarak veriyorum

Verdigi hata altta:

Hemen bir bilgi kurtarma programi olan File Scavenger 3.2 i kurdum ve dosyalarimi kontrol ettim

sonuc :

su anda program demo oldugu icin bilgileri geri alamiyorum ama bilgilerin durumu iyi. Ancak bu program sadece dosyalari geri aliyor ve buda benim icin bir kaus demek. Projelerimin bazilarinda klasör isim ve yerleride önemli o nedenle klasörlerle birlikte sistemli bir sekilde geri almam lazim.

harddisk özellilerim ise bunlar :

Baska bilgi isterseniz burdayim

Bu söylediklerim dahilinde önerebileceginiz bir bilgi kurtarma sistemi programi yöntemi varsa bekliyorum.

Yalniz lütfen konuda uzman olanlar cevaplasin bilgileri kesinlikle kurtarmam lazim 8-9 aylik calismalarim var icersinde

Simdiden cok tesekkür ediyorum

baslat programlar, sistem tools, sistem restore yaparak sistemi bi 10 gun oncesine alin belki sorun cozulur.cozulmezse sayet, kurtarma cd leri(hiren boot, mini pe cd v.s) ile pc yi acin sistem tarama yapin.virus falan girmis olabilir. belkide hdd de sata ise raid surucu gider diicem ama o zaman da pc acilmaz , cunku hdd yi gormez. yine olmazsa recovery my files diye bir program var onun la kurtara bilirsin. sen yine de sayin adminimiz sk8er_boi onuclu, doruk101 ve blackman12, karseslerimize bir sor

baslat programlar, sistem tools, sistem restore yaparak sistemi bi 10 gun oncesine alin belki sorun cozulur.cozulmezse sayet, kurtarma cd leri(hiren boot, mini pe cd v.s) ile pc yi acin sistem tarama yapin.virus falan girmis olabilir. belkide hdd de sata ise raid surucu gider diicem ama o zaman da pc acilmaz , cunku hdd yi gormez. yine olmazsa recovery my files diye bir program var onun la kurtara bilirsin. sen yine de sayin adminimiz sk8er_boi onuclu, doruk101 ve blackman12, karseslerimize bir sor

System gayet normal aciliyor c kismi gitse siystem cökse problem degildi zaten cünkü yedeklerim E: de idi yani su an bilgisayarim acik ve gayet normal kullanabiliyorum bunlarda herhangibir sorun yok. Ama ne olduysa bi sekilde e kismina ulasamiyorum Cildiracam

Acronis True Image Home 11.0 ile partition imagejini alömayi düsünüyorum ama bunun icinde yeterli alanim yok. Bi extern hdd bulmam lazim. Kurtarma islemine ancak elimde bi yedek olduktan sonra baslarim böylece kurtarma islemi gerceklesmese bile elimde bir yedegim bulunur.

simdi bi arkadas bilgileri kurtarmak icn testdisk-6.8.win programini tavsiye etti ona bir göz atacagim. birde sanirim hdd yi bi kontrolden gecirmem gerekecek insallah bi sorun yoktur ancak sorunlu olsa zaten systemde problem cikardi diye düsünüyorum.

Virüs konusunda tamam aslinda güvenilir degil ama antivir kullaniyorum ve hergün otomatik update gerceklesiyor yani cok kötü bir virüs olsa artik onunda yakalamasi gerekir ki bende bunu frakederdim systemde...

dedigim gibi bildiginiz daha önce kullandiginiz bir kurtarma programi yöntemi varsa önerilerinizi bekliyorum

Selamlar

Forumda tnc live cd var onunla E sürücüsüne girebilir içndekileri kopyalayabilirsin taşıyabilirsin dvd ye kaydedebilirsin. Tavsiye ederim mutlaka dene

Nasil yani tnc live in normal xpden farki nedir yani elbette farki var ama bu konuda farki nedir su anda xp e nin dosya sistemini taniyamiyor yani sectörharitasi mbr bi sekilde zarar görmüs tnc xpnin bu konuda bi marifeti varmi ??

TnC LiveCD cd den çalışan XP seninkiyle benzer durumdaki bir yakınımın bilgisayardan veriyi kurtardım.

Burada 45 mb olan işini görür

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=19565[/CODE]

Arkadaslar yardimlariniz ve ilginiz icin cok tesekkür ediyorum.

Bilgileri kurtardim. :clapping::D:D:D:D:D

Basiniza böyle bir olay gelirse asagidaki programi siddetle tavsiye ediyorum.

FileScavenger

Please register to see this content.

Ancak bunu yapmadan önce lütfen sunlara dikkat ediniz.

1- Hasar gören ve bilgi kurtarmak istediginiz bölüme giremiyorum dokunamiyorum format istiyor gibi nedenlerle kesinlikle DOKUNMAYIN ve oldugu gibi birakin!!!

2- Acronis True Image Home 11.0 programi ile her ihtimale karsi bir yedek alinir. Siz harddiskteki bölüme giremeseniz dahi bu imaj programi sectorleri tek tek okuyup yedegini alir.

3- Artik elimizde yedek olduguna göre kurtarma islemine baslayabiliriz. FileScavenger bu is icin ideal. Hizli ve detayli arama opsiyonlari mevcut zaten bu programin diger bir özelligide silinmis dosyalari geri almak. Yine bir opsiyonu klasörler halinde kurtarma, kurtarmadaki basari seviyesi ise eger sektörlerinizde bir hata yoksa ve veri kaybindan sonra birseyler yüklemis dahi olsaniz üzterine yazilmayan sektörlerde %99

Iste olay bukadar vatana millet hayirli olsun 40 gb bilgiyi kayipsiz kurtardi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...