Jump to content

Xp De Klasörlerin Salt Okunur Özelliği Kaldırılma

minecan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

win xp pro kullanıyorum bilgisayada LKS2 var. programı göncelleme yapmak istedim fakat hata verdi. yükleme katoloğunu bulamıyor diyor. logo yetkililerine sorduğumda hatanın klasördeki salt okunur özelliğini kaldırmam gerekiyormuş sorun bundan dediler. Ama ne yaptımsa klasördeki salt okunur simgesini kaldıramadım. yaptığım işlemrei aşağıya yazıyorum başka fikri olan varmı lütfen yardım edin

1. klasörün özelliklerinden salt okunur işeretini kaldırmak ( o işaret tekrar geliyor gitmiyor

2 reg editden HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Explorer değerine UseSystemForSystemFolders eklemek (sorun aynı

3. basit dosya paylaşımını kullanmak izinler ve yetkilerle oynadım ( sorun aynı

4 kullanıcı yetkileri ile oynadım çözülmedi

arkadaşlar lütfen yarım edin sorunu çözemedim.

• 1 ay sonra...

minecan ekran görüntüsü alıp gönderebilir misin?

bizim şirkette logo desteği veren arkadaşım var ona göstereyim bir de.

ekran görüntüsünü alırken ALT print screen yapma direk Print Screen yapıp paint a yapıştır lütfen.

şirketinizde domain yapısı var mı bu arada? Account hesap ilkeleri ile ilgili bir kısıtlama vs. olabilir mi?

ekran görüntüsünden sonra tekrar cevap yazarım

• 1 yıl yıl...

Arkadaşım yükleme kataloğunu bulamamasının salt okunur olmasıyla pek ilgisi yok gibi.Eğer program msi uzantılı bir yükleme paketi üzerinden kurulmuşsa bu yükleme tipinde C:\WINDOWS\Installer klasörü içine bazı dosyalar atar.Bu dosyalardan bazıları programa özel başka bir yerde başka bir adla saklanabilir.Örneğin office 2003 ve 2007 yüklemesi gibi.Bunlarad C diskine ayrıva msocache diye bir klasör atar.

Demek istediğim şu siz sonradan bu yükleme ve kaldırma paketlerini silmiş olabilirsiniz.O nedenle ne güncellem yapabilir ne de programı kaldırabilirsiniz.Size iki önerim var.

1.Başak bir bilgisayara aynı programın aynı sürümün aynı şekilde kurun ve varsa yükleme paketlerini kendi bilgisayarınıza ne neredeyse oaraya kopyalayın.Ve öyle güncelleme yapın veya kaldırmayı deneyin.

2.Sistemi CD den çalışan bir xp ile açın ve programa ait olana klasörleri boş bir klasörün içine kesip yapıştırın.Sonrada your uninstaller veya başak bir programla artık dosya veya kayıt defteri kalıntılarını silin.Hatta programın ismiyle arama yapıp kayıt defterinde kalanları da silin.Yine C diskinde de artık dosya ve klasörleri siliniz.

Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...