Jump to content

Fedora'yı Kaldırdıktan Sonra ....

Surlarprensi

Recommended Posts

Sistemde pcyi aldığım zaman fedora & win Xp pro kuruluydu.Xp ye forma ta atarken fedora'da kendiliğinden silinmiş.şimdi fedoranın kullandığı 40 Gb yakın bi hdd bölümü war.üzerinde hiç bir işlem yapamıyorum..Hatta Xp de görünmüyor bile...Partition Magic te baktım (extended) diye gösteriyor ama hiç bi işlem yapamıyorum...Bu bölümü nasıl NTFS e çevirip Xp de kullandığm HDD ye ekliiice????

fedora kendiliğinden silinmemiş linuxın MBR si windowstan önce geldiği için sen xp kurarken Linuxın önyükleme belleğinide silmişssin ha tekrar kullanmak istemiyorsan tak xp cdsini boot ta çalıştır ve işletim sisteminin kurulacağı yeri seçmeye sıra gelince orda o extended kısmını NTFS olarak biçimlendir ve makineye reset at tekrardan xp ni açtığında harddiskini kullanabilirsin ha yok ben fedorayıda kullanmak istiyorum diyorsan belirt yardımcı olmaya çalışalım :)

Dostum dediğini denedim Ordada Görmüyor o bölümü ? sadece P. Magic'ta gördü ..bide UNDELETE die bi dönüşüm Programındada baktım HHD'yi yine 80 GB Görüyor. Ama ben şimdi 50-55 Gb kullanabiliyorum..35 GB Güme gitti :clapping::rofl: yardımm edinnn...

bilgisayarıma sağ tıkla-yönet-disk yöneticisi-

orada bilinmeyen alan diye görünür..

orayı silip yeni pertition oluştur..

olmazsa partition magic değilde

acronis disk direktor veya paragon partition manager kullan..

pm artık eski kalıyor :clapping:

tamam partitition magicle görüyorsan ordan biçimlendir o zmn...

Yukarıyı okuduysan üzerinde işle yapamıyorum demiştim...

bilgisayarıma sağ tıkla-yönet-disk yöneticisi-

orada bilinmeyen alan diye görünür..

orayı silip yeni pertition oluştur..

olmazsa partition magic değilde

acronis disk direktor veya paragon partition manager kullan..

pm artık eski kalıyor

Disk birleştiriciside olmadı ama dediğin programları denerim...SAğol..

Fedorayı kullanmaya devam etmek istiyor musun? Disk Biçimlendirmeye gelince paragon hard disk managerı kullan ben gayet memnunum bir linux-Windows kullanıcısı olarak programı burdan indirebilirsin.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=3954&hl=paragon+partition

Yok Dostum kullanmaya niyetim yok..SAğol..Teşekkürler ilginiz için...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...