Jump to content

Acronis True Image Yedek Sorunu

birdost_91

Recommended Posts

Sorunun nedeniyedek alırken olmuş.Eğer yedek alma sırasında MSN,Antivirüs programı veya İnternet exloper açıksa yedek bozuk oluyor.Zira bunlar yedek sırasında C diskine dosya atarlar.Buda soruna neden olur.Ayrca acronis in sürümünü değiştirdiysen belki ondan da olabilir.Ama asıl neden 1. anlattığımdır.Size tavsiyem yedek alırken bu saydığım programların hepsini kapatın.Saygılarımla

Arkadaşım Acronis in sürümleri birbirini tutmuyor.

Yedek alırken kullandığın sürümle geri yüklerken kullandığın sürümün aynı olmasına dikkat et.

Ayrıca yedek alırken kullandığım programlar(msn,antivirus gibi) bi alakası yok.

Çünkü program yedek alırken diskin o anki görüntüsünü yedekliyor.

acronis mi at çöpe gitsin. Ghost tan şaşma kardeşim. Bende denedim kaç defa yedeğin yeri değiştimi bile yüklemiyor o kadarrrrrrrrrrrrrr

Ghost daha iyi yanı burda hangi program daha iyi sormuyo arkadas cwp arıyo hem programi kullanamıyosan konusma ok biraz sert oldu ama mod lardan cwp bekledim gelmeyince artık dayanamadım....sry

bozuk uyarısı derken nasıl bir uyarı alıyosun kardes hata kodu veya işlem anında mi yoksa dosyayi seciyosun sonra mı acık yazarsan biraz ???????

Arkadaşım Acronis in sürümleri birbirini tutmuyor.

Yedek alırken kullandığın sürümle geri yüklerken kullandığın sürümün aynı olmasına dikkat et.

Ayrıca yedek alırken kullandığım programlar(msn,antivirus gibi) bi alakası yok.

Çünkü program yedek alırken diskin o anki görüntüsünü yedekliyor.

Ewet senin dediğin olabilir yedeği farklı bi sürümle almıştım geri yükleme yaparken sanırım daha eski bir sürüm kullandım

• 2 hafta sonra ...

geçenlerde hatta bende bir acronis yedeği aldım sistemin sonrasında da acronis boot cdsi çıkarttım ..

Daha sonrada yedeği sermek istedim boot cdyle ama yedek imajı hatalı diye mesaj verdi sonrasında hirenboot cdnin içerisindeki acronis recovery programıyla yedeği serdim programda mı bir sorun var yoksa ben demi :)

Aynı sorun bendede var.Ne kadar denediysem de bi türlü yedeği geri almayı başaramadım.Zaten bu yüzden 2 kez format atmak zorunda kaldım.

Önce Acronis 8 ve 9 ile denedim olmadı.Sonra son sürüm 11 ile denedim o da yedeği yüklerken 10 dk kala takıldı ve hiç ilerlemedi,çaresiz formatı çektik...

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?Şimdi çekiniyorum da yedek alıp tekrar geri yüklemeye,format atmaktan bıktım:)...

Bende de şöyle oldu, bir makinanın yedeğini ağdan başka bir makinaya aldım, üçüncü makinaya ağdan bunu yüklemeye çalıştım olmadı. daha sonra birinci makinanın dil ayarını ingilizce yapıp yedeğini aldım bu sefer oldu.

Ben önceleri bu programı sorunsuz kullandım. Yine bir gün yedeği geri alırken yanlışlıkla klavyede bir tuşa basıldı ve bilgisayar yeniden başladı.Olanlar oldu ve bir daha bu programı çalıştıramıyorum.Programı açıp restore sekmesine tıklıyorum.daha sonra sonraki aşamasında kalıyor zannedersem sürücüleri inceliyor.O inceleme bitmiyor daha sonraki aşama olan yedeğin yerini gösterme aşaması hiç gelmiyor.Yeni imaj alabiliyorum.Ama imajı geri yükleyemiyorum.Eğer yardımcı olacak bir arkadaş olursa çok sevinirim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...