Jump to content

Kullanıcı Şifresi

karo71

Recommended Posts

arkadaşlar lütfen yardım edin vista kullanıyorum ebeveyn ayarlarında parola oluşturdum pc ilk açtığımda şifre istiyor ama ben şifreyi unuttum güvenli kipte kaldırabilirmiyiz yoksa ne yapabilir lütfen kesin halletmem lazım şimdiden teşekkür ederim

ne dediğini tam olarak anlamadım dstum ama işalla yardımcı olabilmişimdir

xp de admin oturum şifresini unutan bir arkadaş wardı şifreyi nasıl kaldırırım diye soruyordu..

Please register to see this content.

adresini ziyaret ederek "Offline NT Password & Registry Editor, Bootdisk / CD" yi indirip, bilgisayarı bu disket ile açarak XP/NT/2000/2003 şifresini sıfırlayabilirsiniz.

ALINTI

anakartın plini cıka bi sure bekletikten sonra tekrar takarsan eğer şifreler sıfırlanır

http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html[/CODE]

konusunda sana katılıyorum.

anakartın plini cıka bi sure bekletikten sonra tekrar takarsan eğer şifreler sıfırlanır

anakartın pilini takıp cıkararak ancak bios sifresi açarsın ki o da bazısında olmuyor artık.arkadas isletim sistemininkini unutmus.Bana kalırsa işi zor bizim bildigimiz programlar ancak xp de işe yarıyor ona ancak cia commander tarzı prog. bulundugu acılsıta boot edilebilen birsey gerek.

Ki bence tncxp de ve xp ultimeate 2008 (necooy) de bunlar mevcut.

• 9 ay sonra...

passchng

Desteklediği sistemler: Windows XP 2003 2000 NT

Desteklediği dosya sistemleri:FAT16, FAT32, NTFS, NTFS5

KULLANIMI:

1-)Bir sistem disketi hazırlıyoruz.(Disket simgesine sağ tıklayıp; Biçimlendir>MS-DOS Başlangış disketi>Başlat)

2-)İndirdiğimiz dosyayı (PWDCHNG.EXE) diskete kopyalıyoruz.

3-)Bu disketle bilgisayarı başlatıyoruz.Bilgisayar Dos ortamında açıldıktan sonra komut satırında PWDCHNG yazıp Enter e basıyoruz.

4-)Gelen menüden 1'i seçip, windows'un kurulu olduğu partition (sürücüyü) seçiyoruz.C ise seçim 0.

5-)Sam dosyasını bulunca,sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçmenizi isteyecek.Seçimi yaptıktan sonra

Onay kısmına (Would you like to Reset this User's password? []), Y diyip işlemi bitiriyoruz.

Böyle uzun anlattığıma bakmayın, bi dakika bile sürmez.Ben açıklayıcı olsun ,anlaşılmayan yer kalmasın diye uzattım.

Not1:Siteminize bi zarar vermiyor,en azından ben kaç defa denedim bişey olmadı.Genede güvenmiyorsanız kullanmayın.

http://www.filefactory.com/file/e4d0b4/n/PassCHNG_rar">PassCHNG.rar</a><br />[/CODE]

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...