Jump to content

İnternet Explorer Kısayol

EMRA

Recommended Posts

benim için sorun olmayan bi konu fakat insanın ister istemez gözü ilk ie7 arıyor forumdaki reg eklentisinden tutunda

nlite ile kısayol atma konusuna kadar bütün ayarlamaları açtım kapadım yine olmadı katılımsız windowsu kurduktan sonra masaüstüne gelip kısayol yarattıgımda herhangi bi sorunla karşılaşmıyorum fakat sadece ben kullanmayacagım için herkes bu tarz pratikle urasmaz sorunumu nasıl düzeltebillirim bildiğiniz başka yol varmı ?

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
bende de katılımsız kurulumdan sonre ie7 kısayolu oluşmuyor. Masaüstü özelleştirde de çıkmıyor.

NR Güncelleme + ie7 addon yaptım. Başka birşey daha mı yapmak gerekiyor ?

lütfen bnm de böyle bi sorunum var ilgi bekliyoruz..

Nr güncelleştirme paketini kullanıyorum, masaüstüne ie7 nin ikonu geliyor. Gelmese bise n-lite da masaüstünde belgelirimi, internet explorer, bilgisayarım simgesini göster diye bir seçenek var. Onu işaretlemeyi deneyin. O şekilde yapıyorum kurulumdan sonra tüm ikonlar geliyor otomatik. Bunlarda olmazsa aşşağdaki reg kaydına tıkladınızda geliyor.

http://rapidshare.com/files/132033907/ie7icon.reg[/CODE]

• 6 ay sonra...
Nr güncelleştirme paketini kullanıyorum, masaüstüne ie7 nin ikonu geliyor. Gelmese bise n-lite da masaüstünde belgelirimi, internet explorer, bilgisayarım simgesini göster diye bir seçenek var. Onu işaretlemeyi deneyin. O şekilde yapıyorum kurulumdan sonra tüm ikonlar geliyor otomatik. Bunlarda olmazsa aşşağdaki reg kaydına tıkladınızda geliyor.

http://rapidshare.com/files/132033907/ie7icon.reg[/CODE]

[b]Baya zamandır arıyordum.Teşekkürümüde ettim.Walla çok ii oldu ([/b]

Başlat Menüsünü Klasikden Değiştirdiğimizde veya Herhangi Bir Sebeple İnternet Explorer'imiz Silindiğinde Masa Üstünden Gittiğinde Geri Getirmek İçin Aşağıdaki İşlemleri Yapınız..

(Not: İnternet Explorer 7, Masa Üstü Sağ Tık - Özellikler - Masa Üstü - Masa Üstü Özelleştir - Masa Üstü Simgeleri'nde Bulunmaz.. Bu Yöntemle Getirmeye Çalışacaklara Bilgi )

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel' i Çift Tıklayınız,

{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D} Adında Bir DWORD Değeri Oluşturun Sayı Değerini 0 (Sıfır) Yapınız..

F5 ile O Sayfayı Yenileyiniz, Daha Sonra Masa Üstüne Gelip F5 Yapınız, Artık İnternet Explorer'iniz Masa Üstünde..Alıntı

Kendim denemedim.birde bunu dene istersen.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu]
"{5399E694-6CE5-4D6C-8FCE-1D8870FDCBA0}"=dword:00000000
"{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel]
"{871C5380-42A0-1069-A2EA-08002B30309D}"=dword:00000000[/CODE]

Not defterine yukarıdakileri kopyala ve ismini [b]IE7 SIMGE SILINIRSE DUZELT.reg[/b] olarak kaydet. Bu dosyayı çalıştırdığında tüm problem çözülür. Modifiye Edilmiş İşletim Sistemlerinde verilen CD'lerin içine, hazırlayan arkadaşlar genellikle bu dosyayı hazır olarak koyuyorlar. Ben devamlı bunu kullanıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...