Jump to content

Opensuse Veya Pardus Internete Bağlanamıyom...

opelt

Recommended Posts

Arkadaşlar makinamın özellikleri

Sapphire AM2RS485M anakart,

sapphire radeon x1550 512 mb harici ekran kartı,

Amd Athlon 64X2 3800+ işlemci,

2gb ram(1gb+1gb 667 mhz),

160 gb hdd,

Onboard Ses Kartı ve Ethernet Kartı(Realtek 8130 family)

Harddisk ikiye bölünmüş durumda. "C" olarak tanımladığım bölümde XP PRO SP2 yüklü, "D" olarak tanımladığım bölümede sonradan PARDUS LYNX 2007,3 yükledimm. XP de problem yok.. Pardus çok güzel geliyor bana ama İNTERNETE bağlanamıyorum..

Makinam ethernet kartımı görüyor.. Yeni bağlantı oluşturuyorum.. konsole girip yönetici parolası ile "modprobe 8139too" yazıop aktif hale getiriyorum.. Ama yinede İnternete bağlanamıyorum..

Bazen kaptıp açıyom bağlanıyooo. çok güzel çalışıyo.. Sonra makinayı kapatıp açıyom bakıyom yine yok internet..

Her devasında "modprobe 8139too" komutunu girmem mi gerekiyor veya ses de aynı şey var her devasında "alsaconf" komutunu girmemmi gerekiyor..

Kısaca ethernet kartını tanımasına görmesine rağmen internete bazen bağlanıyor bazende bağlanmıyor anlamıyorum.. Bir ayar mı yapılması lazım , xp ile mi çakışıyor, veya inetnete her zaman bağlı olması için açılış dosyasına birşey mi eklemek lazım anlamadımmm..

Yoksa PARDUS keyfi mi hareket ediyorrr.

Aynı sorun OpenSuse 10,3 yükledim onda da var..

Konu hakkında bilgisi tecrübesi olan varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinrim

herseferinde girmektense bu komutları açılışta uygulatabilirsin böylece sorun olmaz ama tahminim güncelleme yaptıktan sonra düzeleceği benim ubuntuda da internet bi var bi yok tu guncellemeden sonra düzeldi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...