Jump to content

Windows ".exe" Leri Açmıyor(problem çözüldü)

kelbresqe

Recommended Posts

kardeşim ".exe" dosyaların içeriğinin WinRAR ile grülebileceğini düşününce sistem varsayılanını rar olarak ayarlamış şimdi uzantısı .exe olan hiçbirşeyi çalıştıramıyorum buna "sistem geri yükleme.exe" ve "regedit.exe" falanda dahil nasıl açılıyorsa öyle gidiyor ne yapmalıyım eğer formatsız kurtarırsam çok iyi olacak

düzeltme:bu arada işletim sistemim vista ona göre arkadaşlar sağlıcakla kalın

düzeltme2: problemin çözüldüğünü bildirmekten mutluluk duyuyorum sevgili yağmuradam hocamın yapmaya çalıştığı fakat işletim sistemi farkından yapamadığımız sevgili bultar üstadımın yapmaya çalıştığı ama anlamadığım nedenlerden yapamadığım teknik işe yradı aşşağıdaki linkten indrdiğim reg kayıtlarını girip tekrar başlattığımda sorun düzeldi ilgilenen herkese çok teşekkürler

sorunu yaşayan arkadaşlarım için ilgili link:

http://jtbworld.blogspot.com/2007/03/have-you-lost-your-exe-file-extension.html[/CODE]

winrar ı açın ve seçenekler ayarlar bölümüne gidin ve bütünleşmeye tıklayın.ve sol ekrandaki tüm işaretleri kaldırın.Ardından Kullanıcı tanımlı

arşiv uzantıları kısmındakileri de silin tamama basın.ve çıkın bir deneyip haber edin olmazsa başka bir yöntemi önereceğim.Saygılarımla

saolasın arkadaşım benimde aklıma geldi aynı teknik ama sevgili kardeşim benden önce davranıp exeleri o halde görünce panik olmuş ve düzelmesi için winrarı kaldırmış zaten hala mevcut olsaydı bile winrardan söylediğin işlemi yapabilmem için önce winrarı açabilmem gerekirdi ki zaten sorunumda bu hiçbir exe dosyasını açamıyorum şu anda bütün exe dosyaları tanımsız durumda çift tıkladığımda direk birlikte aç penceresi geliyor

O zaman şunu deneyiniz

1.Bilgisayarıma çift tıkla ve aç.

2.Üst kısımda bulunan Araçlar butonuna bas.Klasör seçeneklerimden dosya türlerine gel.

3.Gelen ekranda Yeni butonuna bas.ve yeni uzantı oluştur ekranındaki kutucuga exe yaz gelişmiş butonuna bas ve bekle

Eğer uygulama yazısı belirirse tamam a bas.ve tüm ekranlardan tamama basarak çık.Dene haber et.Saygılarımla

vista kullanıyorum o bakımdan biraz farklı

bilgisayarımı açıyorum düzenleden klasör ve arama seçenekleri kısmına tıklıyorum ve klasör seçenekleri kısmına giriyorum ve burda tıkanıyorum çünki dosya türleri diye bir seçenek yok herşeyi varsayılan yaptım ama düzelmedi arkadaşım

bu arad gece gece benim gibi bi manyakla ilgilendiğin için teşekkürler

Arkadaşım başta bana vista olduğunu ya söylemediniz ya da ben dikkat etmedim.Vista hiç kullanmadım o nedenle bir yardımım dokunmaz size.

Ayrıca bizde bazı bilgileri doğarken öğrenmedik.Sizin gibi sorduk ve sağolsunlar öğrendik.Bugün siz sordunuz yarın belki ben sorarım siz yanıtlarsınız.Kendinizi manyak diye sıfatlandırma .Oluyor böyle şeyler.Sıkma canını bilen biri mutlaka size yardımcı olur.Hemen formata girişme.Saygılarımla

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"
"Content Type"="application/x-msdownload"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler]
@="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile]
@="Application"
"EditFlags"=hex:38,07,00,00
"TileInfo"="prop:FileDescription;Company;FileVersion"
"InfoTip"="prop:FileDescription;Company;FileVersion;Create;Size"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\DefaultIcon]
@="%1"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open]
"EditFlags"=hex:00,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\DropHandler]
@="{86C86720-42A0-1069-A2E8-08002B30309D}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHandlers]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHandlers\PEAnalyser]
@="{09A63660-16F9-11d0-B1DF-004F56001CA7}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHandlers\PifProps]
@="{86F19A00-42A0-1069-A2E9-08002B30309D}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\PropertySheetHandlers\ShimLayer Property Page]
@="{513D916F-2A8E-4F51-AEAB-0CBC76FB1AF8}"

Not Defterini Aç içine bunları yaz .reg olarak farklı kaydet. Çalıştır Düzelmesi gerek.

reg dosyasının linki burada

http://filext.com/WinXP_EXE_Fix.reg[/CODE]

Bunuda Bİr Download managerla indirebilirsin. İkiside aynı kapıya cıkar.

İşletim Sistemi vista demişsin 1 sn iş değişti o zaman :

[i][size=3][color=#008000]

Windows Vista İçin[/color][/size]

[/i]

[CODE]Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids][/CODE]

Bunları yaz .reg olarak kaydet Ayrıca Bendede Vista Var İçeriği gostereceğim boyle olmalı.

Windows Vista İçin

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids][/CODE]

Bunları yaz .reg olarak kaydet Ayrıca Bendede Vista Var İçeriği gostereceğim boyle olmalı.

hocam bunu denedim olmadı saolasın ilgin için bu arada resmi indiremedim iznim yokmuş :S

Resim Gozukmuyormu ? He bide Eksik Vermişim onu dogrusu

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids]
"exefile"=hex(0):[/CODE]

olmalı. Gece Dalgınlığıma Gelmiş..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...