Jump to content

Modeminizin Restart Kodunu Bulun

AL[e]N

Recommended Posts

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply
  • 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

ALİEN BENDE ZYXEL PRESTİGE 600 SERİSİ MODEM VAR BUNUN EXE SİNİ VEREBİLİRMSİN AMA BEN MODEMİN AYAR SAYFASINA BİR TÜRLÜGİREMİYORUM YADA YAPAMIYORUM BU KONUDA DA YARDIMLARINI BEKLİYORUM

• 2 hafta sonra ...

ufak bir modem degisikliginde bile fark ediyor .. bios updatete bile..

axi.shey.. senin zaten bu konuya yorum yapan bence cok gereksiz... post kasmak için yorum yazmayin.. !!!!! :wacko:

Slm. Modemin kodunu bulmak için internetten kullanıcı adı şifre falan giriyorum. Oradan ayarlar bölümünden YENİDEN BAŞLAT giriyorum. internet kesiliyor ve geri geliyor. Yani restart koduma ulaşamıyorum. Her seferinde giriyorum ve bağlantı kesiliyor. Benim Modemin markası INCA IM-250G Nasıl yardımcı olursunuz?

Sayın arkadaşım öncelikle eline sağlık o kadar emek vermişsin...sizin bu anlattıklarınızın modem açma kapama tuşuna tıklamaktan hiç bi farkı yok..Ancak bu rapid olayından artık gına geldi..

şimdiye kadar katlanıyorduk ama artık çekilmez bi hal aldı,ne o öyle kediler köpekler,,şayet bunlar güvenlik gerekçesi nedeniyle ise..neden sabah saatlerinde böyle bi şey yok(happy hour)gibi...demekki milletle dalga geçiyorlar...demekki bunların sahibi yada sahipleri bayağı bi şımarmış...unutmasınlarki rapidi rapid yapan yine bizleriz..Ancak görgüsüzlüğün,şımarıklığın bu kadarıda fazla,,,geçen gün 3 denememden(şansıma zor şekiller çıktı)3 ündede başarılı olamadım..nerdeyse aklıma öyle şeyler geliyorki bizi acaba(affınıza sığınarak)bu şekillerin yerinemi koyuyorlar acaba..diyorum...

Ben kendime göre bulduğum bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum..

1-herhangi bir sitede hoşuma giden bir programı rapid derdi olmadan orjinal sitesinden indiriyorum..

2-sonrada bu programın crack'ini crack sitelerinde arayıp buluyorum...size önerim www.easycrack.net sadece bir tanesi ve %100 temiz virüssüz,tarafımdan defalarca denendi...burada enazından %90 ını bulursunuz...geriye kalan %10 da rapidi e...şk..gibi yola getirir..

3-şahsen benim kanaatimcE 100 kişiden 50si böyle yapsa rapidin pili biter kanaatimce...

SAYGILARIMLA

bana bir konuda yardım ederseniz çok minnettar kalırım ben zyxel marka bir modemim var 660ru t1 v2 marka

restart kodunu bulamıyorum daha doğrusu buluyorum ama birşeyler eksik bana bu konuda yardımcı olabilecekler arkadaşlar varsa yardım edermisiniz

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

AirTies RT-101 için,

önce yukaridaki adresten dosyayı indirin

Router_reconnect.bat,
dosyanın içeriği aşağıdaki gibi olacak

@echo off
Echo Router reset: Arcor Easybox A 300 Wlan
curl "http://192.168.2.1/cgi-bin/login.exe" -d "user=&pws=" -c "cookies.txt"
curl "http://192.168.2.1/cgi-bin/statusprocess.exe" -d "pvc=0&cur_if=11&disconnect.x=92&disconnect.y=9&disconnect=Reconnect"
if exist cookies.txt del cookies.txt
echo Created with: Curl Router Reconnect (c) by Dirk Paehl (www.paehl.de)[/CODE]

Router_reconnect_CURL.rar indirmiş olduğunuz dosyanın içinde

progs.cab var o dosyanın içeriğinde de

curl.exe var

dosyayı herhangi bir klasöre çıkartın

sonrada içeriği yukaridaki değiştrilmiş

Router_reconnect.bat aynı klasöre kopyalayıp

modem ip 192.168.2.1 olmalı ve de şifresiz olmalı

bat dosyasını çalıştırın

modem netten kopmadan 6 sn gibi zamanda netten yeni ip alacak

edit: yukaridaki anlatımın hazır dosya hali

Please register to see this content.

umarım işinize yarar

konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler

saygılarımla.

AirTies RT-101 için,

önce yukaridaki adresten dosyayı indirin

Router_reconnect.bat,
dosyanın içeriği aşağıdaki gibi olacak

@echo off
Echo Router reset: Arcor Easybox A 300 Wlan
curl "http://192.168.2.1/cgi-bin/login.exe" -d "user=&pws=" -c "cookies.txt"
curl "http://192.168.2.1/cgi-bin/statusprocess.exe" -d "pvc=0&cur_if=11&disconnect.x=92&disconnect.y=9&disconnect=Reconnect"
if exist cookies.txt del cookies.txt
echo Created with: Curl Router Reconnect (c) by Dirk Paehl (www.paehl.de)[/CODE]

Router_reconnect_CURL.rar indirmiş olduğunuz dosyanın içinde

progs.cab var o dosyanın içeriğinde de

curl.exe var

dosyayı herhangi bir klasöre çıkartın

sonrada içeriği yukaridaki değiştrilmiş

Router_reconnect.bat aynı klasöre kopyalayıp

modem ip 192.168.2.1 olmalı ve de şifresiz olmalı

bat dosyasını çalıştırın

modem netten kopmadan 6 sn gibi zamanda netten yeni ip alacak

umarım işinize yarar

konuyu başlatan arkadaşa teşekkürler

saygılarımla.

Peki bu AirTies RT - 103 TT için ne gibi uygulamalar gerekiyor restar atmak için bi bilgin varmı bu konuda ?

Herkese slm,

kullandığım modem oldugu için (Airties RT-101) bunu paylaşmak istedim.

aslında bi program var JDownloader adında kendi bünyesinde html script oluşturup bu işi çok kolay yapıyor.

ayarları bence çok gelişmiş

• 3 ay sonra...
bana bir konuda yardım ederseniz çok minnettar kalırım ben zyxel marka bir modemim var 660ru t1 v2 marka

restart kodunu bulamıyorum daha doğrusu buluyorum ama birşeyler eksik bana bu konuda yardımcı olabilecekler arkadaşlar varsa yardım edermisiniz

arkadaşa katılıyorum bendede eksık kalıo ama ne eksık bılmıyorum yardımcı olabılırmısınız

• 4 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...