Jump to content

9 Gb Isletim Ssitemi Yardım

Recommended Posts

Arkadaslar elimde 9 gb lik bi isletim sistemi var tek iso halinde dvd rw var bunu nasıl 2 dvd ye yazabilirim veya taşınabilir hdye atıp kurabilirmiyim veya nasıl kurarım bu isletim sistemini arkadaslar lütfen yardım edin çok acill simdiddenn tnctr ye teşükkerler....

öncelikle 9 gb işletim sistemini anlayamadım, eğer içersinde vpı var ise onu çıkartıp ayırabilirsin, bunun haricinda dabıl layer dvd ye yazabilirsin.

ama sadece işletim sistemi dersen bunda bir karışıklık olduğunu düşünmeden edemem.

isletim sistemini adı Black XP 11 Daul layer tam 9 gb benim dvd rw var ama d.layer değil arkadaslar bi yardımcı olun nasıl yapaacmm içinde wpi olduğu doğru fakat wpi yi nasıl ayıracm yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar smdiden heppinize teşkrler...

dr codec arkadaşım bak orada en alt kısımda şu bilgi de verilmiş.Bu xp için anlatılmış.İstersen oradaki tüm bilgileri ve resimleri kopyala dikkatlice inceleyiniz.Saygılarımla

XP için verilen bilgiler ;

9) "AA" isimli klasörün içine, WinXP CD'sinde bulunan tüm dosyaları kopyalayınız. (Tabiiki CD Rom'unuz bozuk olduğundan bu işlemi başka bir bilgisayarda yapmak zorundasınız. )

10) Bu işlemlerden sonra da PC'nizi USB Flash Bellekten başlatınız

11) PC'niz en sonunda MDOS'ta;

A://

şeklinde görünecektir. Bundan sonra aşağıdaki işlemleri yapınız:

1) A://D: (USB Flash bellek Sürücü harfiniz) yazıp Enter'a basınız.

5) D:/Cd AA (Yaratıp ta ismini AA koyduğumuz klasör)

3) D:/AA>Cd i386 yazıp, Enter'a basınız.("i" harfine dikkat: Büyük harf yazıyorsanız "I" olmalıdır.)

6) E:/AA/I386>WINNT yada winnt yazın ve Enter'a basınız.

7) Kurulum başlayacak ve bildiğiniz CD kurulumu gibi yükleme devam edecektir.

DİKKAT :WinXP Dosyalarını HDD'nizin herhangi bir bölümüne kaopyalarsanızda, bu kez A:// kısmına bu HDD Sürücünüzün ismini de verebilirsiniz!!!

NOT : USB Flash bellek yerine Cardreader'a koyacağınız MMC kartlar ile de bu işlemi yapablirsiniz. ( Bu bilgi DORUK101 arkadaşımızın sorusu karşılığı eklenmiştir.)

simdi ben bunu 3 e bölünmüs hdd denn birine attım diyelim mesela d sürücüsünde 25 gb bos yer var usb niyetine oraya attım pki ordaki bilgilerin silinmesi gibi bi durum varmı veya d sürücüsünden kurarmı ?

arkadaslar bugun 8e kadar uğrastım fakat ne oluyorsa tam hdd biçimlendiriyor kur dosyalarını kopyalarken hata veriyor http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=40160 burdakini yaptım buda %99 hata veriyor anlamadım sakın çalışmıyor demeyin bunu en 3 gün öncee bi fllsah bellekten krumstm bi arkadasaa suan flash bellekte yok onnudu ama arkadaslar bi yardım edin yapalım su isi lütfen ........

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...