Jump to content

Flash Disk Için Antivirüs

askinaltun

Recommended Posts

flash diski koruyan bi antivirüsmü var? :drinks::)

portable olarak taşınıp istenilen pc de kullanılan bi antvirüs istiyosan forumun portable programlar bölümüne bi bak..

mesela clamwin kullanıp istediğin pc de tarama güncelleme yapabilirsin..

yoksa flash diskin içinde yaşayan ve onu koruyan bi antivirüs bilmiyorum.. :)

duymuştum var galiba böyle bişey de isim olarak bilmiyorum .

İnşallah birisi paylaşır.

Flash Diskin U3 özelliği varsa avast ın shareware sürümü var,

normal bir flash ise virus programını kullanabilmen için flash diskine autorun özelliği kazandırman lazım

ceedo isimli bir program bu işi gayet güzel yapıyor, normal flash disklerinize başlat menüsü gibi

birçok özellikler kazandırabiliryorsunuz, ayrıca portable app diye bir site var orayı bir inceleyin

umarım yardımım olmuştur

hard disklerde ne yapacağız ?

WD250 ?

Sorunuzu tam olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım,

Flash Diskinize kurduğunuz antivirus programıyla HDD de koruma altına alıyor, o an için çalışan sistemin

tamamı, aynı anda hdd nizdeki Antivirus programıda sorunsuz şekilde çalışacaktır.

kendi pc de denedim, bir problem yok, özellikle Ceedo Programı bu iş için kullanışlı

Eğer Taşınabilir HDD bahsediyorsanız, denemedim ama, problem çıkmaracağını sanmıyorum, denemekte fayda var

arkadaşlar bu tür programlar normal portable programlar.. yani flash diski korur diye bişey değil..

sadece flash diskin için de portable bi antivirüs taşıyorsun ve flash diskitaktığın pc de çalıştırıyorsun..

yani o pc de antivirüs yoksa işe yarıyor..

ama dediğim gibi "flash diski koruyor" diye bişey değil...

ama yinede flash diski taktığınız her pc de işlem yapmadan flash diskteki antivirüsü çalıştırırsanız ,güncel tutarsanız ve

o antivirüsün anlık koruma özelliği varsa(clamwinde yok mesela) flash diskinizi dolaylı olarak korumuş olursunuz..

çünkü flash diskede virüs havadan geçmiyor sonuçta :drinks: taktığınız pc lerden geçiyor...

antivirüs etkili ise o pc deki virüsleri durduracağından flash diske bulaşmamış olur..

biraz zahmetli bi yöntem..ama kendi pc si haricinde bankacılık işlemleri vs yapacak olanlar için hayat kurtarıcı olabilir..

• 2 years yıl...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...