Jump to content

Windows Server 2003

rudnak

Recommended Posts

S.a

arkadaşalar benim sorunum bi int cafem var

20 makinada xp var

1 tanede server 2003 var (yeni kurdum)

server 2003 e bi tane klasöre paylaşım verdim fakat

diğer makinalardan 2003 e teki klasörü görüyorum ağdan fakat açtığım zaman kullanıcı adı ve şifre istiyor bu nedir ve nasıl kaldırılır yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden tşkler

server 2003 olduğu için şifreyi kaldıramazsın ama yapman gereken şu;

istediği kullanıcı adı ve şifre server 2003'de oturum açarken girdiğin kullanıcı adı ve şifre ile aynıdır. paylaşım üzerindne başka bir bilgisayar ile bağlanmak istediğinde bunu sorar. Kullanıcı adı ve şifreyi girmeni istediği ekranda bu bilgileri girip alttan şifreyi hatırla seçeneğini seçersen problemin çözülür. Şifreyi kayıtlı tutacağı için bi daha senden şifre istemez...

server 2003 olduğu için şifreyi kaldıramazsın ama yapman gereken şu;

istediği kullanıcı adı ve şifre server 2003'de oturum açarken girdiğin kullanıcı adı ve şifre ile aynıdır. paylaşım üzerindne başka bir bilgisayar ile bağlanmak istediğinde bunu sorar. Kullanıcı adı ve şifreyi girmeni istediği ekranda bu bilgileri girip alttan şifreyi hatırla seçeneğini seçersen problemin çözülür. Şifreyi kayıtlı tutacağı için bi daha senden şifre istemez...

ilk kurarken kullanıcı adına server yazdım şifreyi boş bıraktım

öyle yapıyorum ama yine olmuyor

ilk kurarken kullanıcı adına server yazdım şifreyi boş bıraktım

öyle yapıyorum ama yine olmuyor

server kurarken şifreyi boş geçme gibi bi şansın yoktur aslında ama nasıl oldu bilmiyorum. Mesela sen şu an server'ı yeniden başlattığında oturum açılırken şifre istemio mu? Eger istemiosa sen kullanıcı hesaplarından bi şifre koy ondan sonra şifreyi girerek dene olması lazım.

Eğer Server die açtığın kullanıcı 2. bi hesap ise o şekilde kullanmana gerek yok... Öle bi durumda Server hesabını silip administrator hesabı ile kullanmanı tavsiye ederim...

Ama ne olursa olsun bi şifre belirleyip o şifre ile açman gerekir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...