Jump to content

Amvo.exe Kavo.exe Virüsü Ve çözümü.

toprak_45
 Share

Recommended Posts

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzun zamandır başım da idi pc açıldığında hata veriyordu amvo.exe hatası veriyordu ve bunu googlede amvo.exe hatası yazdım ve bu siteye ulaştım sizin siteye baktım virüsprogramını yükledim ikikere tarattığımda işimiz halledilmiştir sağolasın allah senden razı olsun tşkler hayırlı akşamlar

• 2 hafta sonra ...

programı denedim virüs'ün bozduğu yerleri tamir ediyor yani gizli klasörleri görebiliryorsun ama bulaşmasına engel olmuyor makinada virüs kalıyor ve hala başka yerlere bulaşıyor. Bunun çözümü var mı acaba=????

Merhaba

öncelikler böyle bir konu paylaşımı için çok teşekkürler.böyle bir konu bulamayacağımı sanıp format atmayı düşünüyordum.

ben kendi sorunumdan bahsedeyim.

amvo.exe uyarısı veriyordu.kaspersky 6.0 kullanıyordum birsüre önce kaldırıp yerine avast ı kurdum.sonra bu gizli dosyalar canımı sıkmaya başladı ve tekrar kaspersky ı kurdum.ancak kaspersky ı kurar kurmaz trojan uyarısı vermeye başladı. t.com ve onlinegames.zll uyarısı verip duruyor.siliyorum yine çıkıyordu.sonunda dayanamadım kasperskyı kaldırdım.bugün kaspersky 7.0 ı kurdum yine ve aynı uyarıları verip duruyordu ben bu konuyu buldum. sizin yazdığınız bu:

:\windows\system32\tavo1.dll

c:\windows\system32\tavo.exe

c:\windows\system32\kavo1.dll

c:\windows\system32\kavo0.dll

c:\windows\system32\kavo.exe

c:\1i.com

hiç birini bulamadım ancak benim bilgisayar ilk açıldığında ram aşırı çalışıyor %80 lere varıyor ve pc kasılıp kalıyor.bende hep kasperin bulduğu ve sildiği virüslerin hemde görev yöneticisinde çalışanları prinscreen yapıp koyuyorum. görev yöneticisinde virüs olduğundan şüphelendiklerimi kırmızı kalemle işaretledim.bu konudaki yorumunuzu bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

ngdmip9.jpg

virrrsmallfv4.jpg

Bu virus usb diskler üzerinde yayılıyor hep. bence dikkat edin. sorunun başlancı usb diski taktiktan sonra diske direk çift tıklamak oluyor. niye derseniz. daha önce virus bulaşan usb diskte birtane Autorun.inf diye bir dosya var. bu diske çift tıklanınca hemen atağa geçiyor kendini heryere kopyalıyor.

bunun için en iyi tavsiyem yabancı usb diskleri takınca sağ tıklayıp aç demek. eğer sağ tıklayınca otomatik aç seçeneği varsa zaten, o usb diskte virus vardır. buna dikkat edin. Bu virus bütün disklerin kök dizinlerine, system32ye ve register kayıtlarına kendisini kopyalıyor.

Ben bu virüs bir şekilde silmiştim daha önce ama, uzun zamandır gizli dosyalara bakamıyordum. bir araştırdım sebebi buymuş :lol:

benim arayıp bulduğum dosya bu, isterseniz bunuda deneyebilirsiniz. 4 tane vbs scripti var içinde. sanırım sadece 1i yetiyor. fazladan eklemişler.

Please register to see this content.

Programı bugün kullandım, tamamen temizliyor. virüsün bütün alternatif kopyalarını siliyor bu program.

toprak öncelikle konuyla ilgili çalışmaların için teşekkür ederim

Ancak söyle bir sorunla karşılaştım

ilk söylediğin proğram virüsleri tespit edip siliyor ve normale dönüyor ancak bilgisayar kapatılıp açılınca tekrar aynı sorun ortaya çıkıyor ne yapmalıyım yardımlarıniçin şimdiden teşekkürler

Öncelikle taşakkürler... Bu virüs daha bugün bulaştı (23.04.08)... hemen girdim baktım nete... amanınnnn... neymiş buuu... Allahtan bu sayfayı buldum da hallettim... allah senden razı olsun birader... gerçi uzun zamandir cevap yazmamışsın... umarım yazarsın. ben güvenl moddan girip "kavo" dosyası buldum ve sildim...

ancak bir sorum daha olacak...

D'de bulunan System Volume İnf. dosyasını açamıyor, tarayamıyor ya da silrmiyorum... nasıl emin olacağım....

acele cevaplarsen sevinirim...

ellerineden öpmüşem.....

• 2 hafta sonra ...

bılgı ve ılgı cok tsk edıyorum arklar bende de gunlerdır var ne yazıkkı bılgısayarım ıyce kafayı yedı son ıkı haftadır bunu yanısıra 500 gb hdd mybook serıvse verdım kafayı yedı sektor hatası verdı de verdı bende uzuntuden kafayı yedım gunlerce :rofl: sımdılı kbunu denıyorum ama kesın sılmıyor sanırım bı yerden yıen kendını kopyalıyor ne vırusmus be :rofl: ıkı haftadır belımı dogrultamadım oc basından :rofl:

Ben aşağıdaki adreslerde bazı dosyalar ve anlatım buldum.

link yasaklı bilmiyorum 2 dakika önce üye oldum.

işe yarıyor.

buralardakiler çok işime yaradı

Gizli dosya ve klasörlerinizi göremiyorsanız, gizli dosya ve klasörleri göster dediğinizde bu seçenek aktif olmuyorsa bilgisayarınıza amvo.exe virüsü bulaşmış demektir.Bu virüsü hiç bir antivirüs programı tanıyamıyor malesef. Virüsün kendiside gizli çalışıyor ve bütün disklere kendini kopyalıyor. Gizli olduğu için arattığınızda bulamazsınız. Ama bu virüsü temizlemenin çözümü var.

Öncelikle bu virüsün devamı niteliğinde olan bir kaç virüs ismide mevcut.

Bunlar sırası ile şöyle:

FF[1].EXE CFV90H.COM UBS[1].EXE 16820503.SVD FF.EXE UBS.EXE DPTRWS~1.EXE NTPHYY.COM ZZ.EXE ZZ[1].EXE 86022975.DAT DPTRWE~1.EXE 21924277.SVD 43948862.DAT RTNLPIPU.COM B2CFCEEC3E52DC4A8DA9537D882CEBF5.EXE DPTRRSIBBB-807.PMS.EXE DPTRRS~1.EXE 96399351.DAT M6DQM2VD.EXE 31677373.SVD 86944912.DAT 78918808.EXE YY.EXE 74819404.EXE 10374849.EXE 89480437.COM 58682999.COM 69596047.EXE NTDELECT.COM 74192017.EX 72482835.COM 70297129.EX 59632795.COM 20399194.VEX 06735693.EXE UBS[2].EXE 80291247.EXE 02872284.COM 19798851.EXE 37055584.COM 08438936.COM 12237707.COM A0167952.COM A0169906.COM A0170906.COM A0170925.COM A0171064.COM A0171403.COM A0167954.COM A0169908.COM A0170927.COM A0171066.COM A0171405.COM A0167956.COM A0169910.COM A0170929.COM A0171068.COM A0171407.COM 90390086.COM

regedite zarar veriyor

gizli dosyaları göremiyorsun

işlemciyi ağırlaştırıyor

Sistemde sonradan meydana gelecek ciddi boyutta yaralar açan bu virüsün çözümü öyle virüs programlarınızda olmuyor. Karspersky ve avastı denedim. Ayrıca bunun nazarında bir çok virüs koruma ve trojan koruma programı ile de tarattım. Programların bir kısmı buluyor ama sistemde gizli olan dosyasını silemediği için sistem açılıp kapandıktan sonra yeniden devreye giriyor. İşte burada sizlere çok ama çok yardımcı olacak bir program veriyorum.

Ama her ne kadar da sistemi bu virüslerden temizlesede aynı zamanda sistemide tamir etmek gibi bir özelliğide mevcut.

Sizin yapmanız gereken programı çalıştırmak ve çıkan iletilere ok demek. Her okey dediğinizde sisteminize yerleşen virüsü siliyor ve sildiği gibi de tamirinide yapıyor. kısa ibr sürede sistemin rahatladığını kendinizde fark edeceksiniz.

Ayrıca Not olarakda şunu ekliyeyim. Her ne kadar da virüsü temizlesede ( ama kesin temizliyor ) Siz sistemi güvenli kipte çalıştırarak bir kerede daha virüs programı ile taratmanızda fayda vardır.

Virüsün bulaştığı yer ise şöyle :

c:\windows\system32\tavo1.dll

c:\windows\system32\tavo.exe

c:\windows\system32\kavo1.dll

c:\windows\system32\kavo0.dll

c:\windows\system32\kavo.exe

c:\1i.com

programı çalıştırdıktan sonra sistem32 içine girdiğinizde zaten göreceksiniz orada olduğunu. Eğer böyle bir şikayeti olan varsa tabiki.

adres:

Umarım faydalı olur.

comet tarafından alıntı olarak alınmıştır...

Aynı Durumla bende karşılaşmıştım.

Ama ben pc'yi pardus çalışan cd ile açtım.

Hdd bölümlerinde tanımadığım isimdeki bütün dosyaları temizledim

sorun kalmadı. Tawsiye etmem

Çünkü İlk defa yaptığımda ntdlr dosyasınıda silmişim.

pc'yi yeniden yükledim :) Ama Kesin sonuç diyebilirim

-------------------------------------------------------------------------------

yav bu pc'deki bütün gizli dosyaları açığa attı. Normale nasıl döndüreces.

Çık işin içinden :(

Edited by ®_™_POA$_™_®

dermanımız burdaymış oysa haberimiz yokmuş sağolasınız programı ekleyen anlatan arkadaş kendi pcme virüs girdi hakından gelemedim servise verdim işyerinin laptopunu aldık nod32 yükledik onuda virüs silicem derken document settings klasörünü kaybetti programı indirince geri geldi düzeldi hala virüs uyarısı veriyor arada ama sonuçta klasör ortaya çıktı ya tşkler herkese..