Jump to content

Amvo.exe Kavo.exe Virüsü Ve çözümü.

toprak_45
 Share

Recommended Posts

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aynı Durumla bende karşılaşmıştım.

Ama ben pc'yi pardus çalışan cd ile açtım.

Hdd bölümlerinde tanımadığım isimdeki bütün dosyaları temizledim

sorun kalmadı. Tawsiye etmem

Çünkü İlk defa yaptığımda ntdlr dosyasınıda silmişim.

pc'yi yeniden yükledim :) Ama Kesin sonuç diyebilirim

-------------------------------------------------------------------------------

yav bu pc'deki bütün gizli dosyaları açığa attı. Normale nasıl döndüreces.

Çık işin içinden ;)

Klasörler seçeneğine gelip oradan klasör seçeneklerinden dosyaları gizle dersen eski haline geri döner.

Kolay gelsin

öncelikle cok teşekkür ederimfakat problemim tam olarak çözülmüş degil

programınızı çalıştırdım

bahsettiğiniz dosyaları sildim

şu anda update leri yapılmış nod 32 ile taranıyor

fakat cpu kullanımı 100% lere dayanıyor

lap top kullanıyorum

1400mhz 1 gb ram

bir de programı calıştırdıktan sonra

windows işletimsistemi hatası diye bir balon cıktı

ne yapmalıyım??? acil cevap bek?? teşekkür

kavo.exe son günlerde başıma bela oldu.güvenli modda açıp anti virüs programlarıyla tarttım hiç biri bulmadı.online tarama yaptım bulmadı.spyremove buldu ama free veriyon silmiyor.şu an avg 8.0 indiriyorum başka çözüm yolu bulan varmı.he bu arada diski de formatlayıp yeniden sistem kurduktan sonra bile kavo.exe nin olduğunu gördüğümü ekliyim.

kavo.exe son günlerde başıma bela oldu.güvenli modda açıp anti virüs programlarıyla tarttım hiç biri bulmadı.online tarama yaptım bulmadı.spyremove buldu ama free veriyon silmiyor.şu an avg 8.0 indiriyorum başka çözüm yolu bulan varmı.he bu arada diski de formatlayıp yeniden sistem kurduktan sonra bile kavo.exe nin olduğunu gördüğümü ekliyim.

Peki herhangi bir sürücüyü tıkladığınızda farklı bir penceredemi açılıyor.Yoksa aynı pencerede mi ?

Edited by crazy_pretty_murat

merhaba toprak45 öncelikle teşekkür ederim bir sorum olucak ;F_s_M kimdir bu programı kim yaptı bilgin varmıdır.

aşagıdaki yazılan kod sisteme zarar verebilirmi bilgin varmıdır varsa yazabilirmisin teşekkür edrim

on Error Resume Next

Dim objShell, objFileSystem, objTextStream, objRegex

Dim colRegexMatches1, colRegexMatches2

Dim nReturnCode

Dim strIpFileText

Dim element, i

Dim Lista

Lista=array("n1de?ect.com","nide?ect.com","nlde?ect.com","j*.bat","m*.com","d*.com","copy.exe","host.exe",_

"a0*.com","ntdeiect.com","ntdelect.com", "u?de*.com","ntde1ect.com", "x*.com", "tio*.*",_

"80*.com","semo*.exe")

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")

Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set colDrives = objFSO.Drives

Wscript.Echo "Software provided by MyGeekSide.com to remove malicious software amvo, avpo, n1detect y variants"

Wscript.Echo "Proccess of search and removing can take some seconds. Please be patient."

i=0

For Each objDrive in colDrives

If objDrive.IsReady = True Then

nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)

Set objTextStream = objFileSystem.OpenTextFile(objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",1)

strIpFileText = objTextStream.ReadAll

objTextStream.Close

End If

Next

Set objRegex = new RegExp

objRegex.Pattern = "=\w+(.com|.bat|.exe|.pif|.scr|.svd|.dat|.tmp)"

objRegex.Global = True

objRegex.IgnoreCase = True

Set colRegexMatches1 = objRegex.Execute(strIpFileText)

i=0

For Each element In colRegexMatches1

element = Replace(element,"=","")

WScript.Echo "Proceeding to remove file of virus :" & element

Wscript.Echo "Clean drive: " & objDrive.DriveLetter

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im amvo.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im avpo.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe.tmp",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im help.exe.tmp",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r " &objDrive.DriveLetter&":\" & element &"",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\" & element & "/f /q /a",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)

End If

Next

i = i + 1

Next

Set objRegex= Nothing

Set objTextStream = Nothing

Set objFileSystem = Nothing

Set objShell = Nothing

Arkadaşlar ,

kavo,amvo, knight, autorun, patron,bittorrent,aktivexdebugger32 virüsleri için olan manuel silme komutlarını

bir programda birleştirilmiş ve pasif olan explorer açılış sayfasınıda düzeltiyor program temizliyor

not : k sürücüsüne kadar temizliyor

www.zambir.com/anamur.rar

arkadaşlar benim sistemede sanırım böyle bir virus girdi.Bilgisayar yaklaşık 3-4 saat bekledim normal açılışını bile yapamadı . sistem kademeli olarak yavaşladı.Her açışta daha yavaş oldu . HD'yi söküp şirketin bilgi işlem bölümünde tarattım bişey bulamadılar.Şİmdi burada anlatılanları yaparsam düzelirmi .? acil yardım.

• 3 hafta sonra ...

öncelikkle teşekkür ederim,bunu kurduktan sonra pc de düzelme oldu ama system 32 de gizli dosyalarda verdiğiniz isimindeki virüsler yok ve başlangıçta kavo virüsü hala var peki bunu pc den nasıl komle silerim.

arkadaşım çok teşekkürler.

tam olarak çalışıyor.

combofix adındaki programı kullanmanızı hiç önermem.

bir kez kullandım sonu format oldu.

bu script gerçekten mükemmel temizliyor.

emeği geçen arkadaşa tekrar teşekkürler.

Arkadaşlar eğer böyle zor işlerle uğraşmak istemiyorsanız, Selman Tunç tarafından hazırlanmış Amvo Cleaner'ı kullanın. Denedim benim sorunumu halletti.

Anasayfası:

Please register to see this content.

merhaba toprak45 öncelikle teşekkür ederim bir sorum olucak ;F_s_M kimdir bu programı kim yaptı bilgin varmıdır.

aşagıdaki yazılan kod sisteme zarar verebilirmi bilgin varmıdır varsa yazabilirmisin teşekkür edrim

on Error Resume Next

Dim objShell, objFileSystem, objTextStream, objRegex

Dim colRegexMatches1, colRegexMatches2

Dim nReturnCode

Dim strIpFileText

Dim element, i

Dim Lista

Lista=array("n1de?ect.com","nide?ect.com","nlde?ect.com","j*.bat","m*.com","d*.com","copy.exe","host.exe",_

"a0*.com","ntdeiect.com","ntdelect.com", "u?de*.com","ntde1ect.com", "x*.com", "tio*.*",_

"80*.com","semo*.exe")

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")

Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set colDrives = objFSO.Drives

Wscript.Echo "Software provided by MyGeekSide.com to remove malicious software amvo, avpo, n1detect y variants"

Wscript.Echo "Proccess of search and removing can take some seconds. Please be patient."

i=0

nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)

Set objTextStream = objFileSystem.OpenTextFile(objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",1)

strIpFileText = objTextStream.ReadAll

objTextStream.Close

End If

Next

Set objRegex = new RegExp

objRegex.Pattern = "=\w+(.com|.bat|.exe|.pif|.scr|.svd|.dat|.tmp)"

objRegex.Global = True

objRegex.IgnoreCase = True

Set colRegexMatches1 = objRegex.Execute(strIpFileText)

i=0

For Each element In colRegexMatches1

element = Replace(element,"=","")

WScript.Echo "Proceeding to remove file of virus :" & element

Wscript.Echo "Clean drive: " & objDrive.DriveLetter

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im amvo.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im avpo.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe.tmp",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im semo2x.exe",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C taskkill /f /im help.exe.tmp",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C attrib -s -h -r " &objDrive.DriveLetter&":\" & element &"",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\" & element & "/f /q /a",0,TRUE)

nret=geekside.Run("cmd /C cd \ & del "&objDrive.DriveLetter&":\autorun.inf",0,TRUE)

End If

Next

i = i + 1

Next

Set objRegex= Nothing

Set objTextStream = Nothing

Set objFileSystem = Nothing

Set objShell = Nothing

F_S_M kimdir ?

Bu arkadaşımız winrar programını modifiye eden arkadaştır. Sanırım orada winrardan çıkarttığında karşına bilgi yeri geliyor oradan gördün.

arkadaşlar benim sistemede sanırım böyle bir virus girdi.Bilgisayar yaklaşık 3-4 saat bekledim normal açılışını bile yapamadı . sistem kademeli olarak yavaşladı.Her açışta daha yavaş oldu . HD'yi söküp şirketin bilgi işlem bölümünde tarattım bişey bulamadılar.Şİmdi burada anlatılanları yaparsam düzelirmi .? acil yardım.

Sistemde ne gibi sorun ar onu bilemiyorum ama sisteminde fark edilir derecede bir hıslanma olacağını söyleyebilirim. bu program sadece sistemi tamirden ziyade kill amvo ve tavo, kavo virüslerini tespit ve temizlemek içindir.

kolay gelsin

F_s_m sitemizin saygıdeğer üyelerinden birisi.O kod sisteme zarar verecek gibi göüzkmüyor amvo virüslerini kapatıp siliyor ya da öyle bişey

Aynen öyle. F_S_M Forum arkadaşlarımızdan biridir bunu belirtmiştim ama seninde açıklaman iyi oldu sağol kardeşim.

Kardeş taratmayı yapıyorum da virüs bulup bulmadığını nasıl anlayacağım.Paylaşımın için de ayrıca teşekkürler

Taratma yaparken senin bilgisayarında virüsü bulduğunda o sürücünün adını yazar. Mesela C/ sürücüsü ve uzantısını gösteren küçük pencere açılır. Sen buna tamam diyerek ilerlemeye devam et.

Sistem temizledikçe ve buldukça sürücü adını yazar. Ama ki sistem sürücülerini göstermiyorsa sana virüslerin bulunduğu yerleri yazmıştım oradan girerek sistemi temizleme yapabilirsin.

unutma sistemde virüs bulduğunda sistem sürücüsünün adını yazacak. C / D ve devamı neyse.

Arkadaşlar size kavo.exe virüsünü silmek için farlı bir yöntem anlatayım.Öncelikle sisteminizde nod 32 yeni sürüm olması gerek nod32 bu virüsü buluyor fakat ilk etapta silemiyor.Silmek için bilgisayarınızı güvenli kipte başlatıp tarama yapın ve bulduğunuz virüsleri silin...kavo virüsüde dahil ....2006virusattackfks8.gif