Jump to content

Eksplorasi.exe

delete35

Recommended Posts

arkadaslar gecen gun panda 2008 le pc yı tarattım systemden eksplorasi.exe diye bı dosyayı viruslu dıye sıldı bu dosyayı ınternette aradım bulamadım bu hata mesajından nasıl kurtulurum bırı bana yardım etsın sımdıden tskler.......

Başlat--->Çalıştır--->Regedit--->Enter

HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>

Windows NT>CurrentVersion>Winlogon

Sağ panelde şu girişi bul:

Shell = "Explorer.exe "\eksplorasi.exe""

Üzerine gelip sağ tıklayın ve değiştir de.

Yeni değer: Shell = "Explorer.exe"

olacak.

restart et.

Umarım olur bende bir yerde okuyup lazım olabilir diye saklamıştım.

Kolay gelsin

saygılar...

Sisteminize sağlam bir trojen bulaşmış durumda. Antivurus programları maalesef düzgün bir şekilde silememekte. Bunun yerine tavsiye aşağıdaki adımları izleyerek sistem dosyalarınızı tazelemenizdir.

Öncelikle xp cdsini taktığımızda karşımıza onar diye bir seçenek gelmez.

Ama cd'yi takıp bilgisayarı yeniden başlat dediğimizde ( Bios ayarlarından first boot device olarak cd-rom seçili ise) cd'den ön yükleme için bir tuşa basın diye bir seçenek çıkar. Tabi Biosta boot device olarak cd-rom seçili değilse, bunu ayarlamamız gerekiyor. Tecrübesiz kullanıcıların bios ayarlarıyla oynaması işin içinden çıkılmaz sonuçlar doğurabilir zira bu ayarlardan anlamayan kullanıcıların karıştırması tavsiye edilmez. Cd.den ön yükleme için bir tuşa basın dendi. Herhangi bir tuşa bastıktan sonra yaklaşık 3 ile 4 dakika arası bekliyoruz.(çünkü ön yükleme dosyaları kaydediliyor). Ve windows xp'yi kurmak için enter tuşuna basın veya onarmak için "R" tuşuna basın diyor.Biz onarmak için "R" tuşuna basıyoruz. Hangi windows yüklemesinde oturum açmak istiyorsunuz diye bir soru geliyor.Bilgisayarımızda bir sistem yüklü olduğunu varsayarak 1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.Yönetici parolası yazın diye bir seçenek çıkıyor.Parolanız varsa yazıyorsunuz. Yoksa enter tuşuna basmanız yeterli.Enter tuşuna bastık ama hala onarım başlamadı. msdos da "C:\windows>" yazıyor.Ne yazmanız gerektiğini söyleyeyim "chkdsk /r" yazılır ve enter a basılır.chkdsk ile sağ sılaş(/)arasında bir boşluk vardır, dikkat edilmelidir.Böylece sistem eksik veya bozulmuş sistem dosyalarını onarmaya başlayacaktır. Kolay gelsin

Böyle bir yazı buldum dene bir istersen bu yöntemle çözmüş yazan arkadaş.

Saygılar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...