Jump to content

Usb Flash Bellekler

erkanbircan

Recommended Posts

Arkadaşlar ben teknik serviste çalışıyorum ve diğer personellerle flash disk kullanıyoruz(gerekli programlar içün) ve sürekli virüs bulaşıyor bu sayede diğer bilgisayarlarada bulaşıyor sonra formatladığımız bilgisayarları yeniden formatlayıp driverlerinide yeniden tanıtmak zorunda kalıyoruz. Yazma korumalı bellekleride denedik fakat çabuk bozuluyor. :whistle:

Çözüm olarak ne yapabiliriz tavsiye edebileceğiniz bi flash bellek(hesaplı) yada bi program varmı????

Bence yazmaya karşı korumalı bir flash disk al ve yazma anahtarını hep kapalı tut. Taktığın bilgisayarda yazmaya karşı bir hata mesajı alırsan bilki virüs bulaşacak anahtarı açma. Böylece flash diske kayıt işlemini de kontrollü yaparsın. Belki tüm virüslerden korumaz ama Autorun virüslerin bulaşmasını engeller en azından.

Kolay gelsin

bende twinmos 4 gb usb bellek var.tanımadığım bir pcye bağlıyorsam yazma korumasını açıyorum.bittorrent gibi virüsler sisteme yazma hatası verdiriyor,dosyalara bulaşmak isteyenlerse sürekli belleğe ulaşmaya çalışıyor(ışığını takip edipyorum) o zaman anlıyorum virüs olduğunu

kardes ben iki tane 4 lük flash tasıyorum birebir aynı eger birine virüs bulasırsa digerini aktarıyorum birde bilgisayarımda yedekledim. önce kendi bilgisayarımda virüs taraması yapıp ondan sonra yeni bilgisayara takıyorum. kac defa flasımdaki o kadar veriye ragmen bicimledim. bu bana ders oldu yedeksiz calısmıyorum.

kardes ben iki tane 4 lük flash tasıyorum birebir aynı eger birine virüs bulasırsa digerini aktarıyorum birde bilgisayarımda yedekledim. önce kendi bilgisayarımda virüs taraması yapıp ondan sonra yeni bilgisayara takıyorum. kac defa flasımdaki o kadar veriye ragmen bicimledim. bu bana ders oldu yedeksiz calısmıyorum.

yaw yedeği bendede var bende de iki tane flash var ama geçerli bi çözüm deil acaba u3 ler deki koruma virüsleri engellermi

Arkadasım kingston , toshiba u3 4 gb ve twinmoss hepsinden kullandım özellik olarak twinmoss o lock özelliği güsel bizde teknik servis gibi kullanıyoruz . ama toshibada güsel yani ondada flash bellege parola komusaı falan var format bile atsan parola kalkmıyor bide twinmoss kullanan arkadaşlar için teknik servisseniz önce korumayı aktif edip yani yazmaya kapatın eger takdıgınız makinada virüs var ise direk hata mesajı verir yazmaya karsı korumalı diye ona göre tedbir alınır :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...