Jump to content

O Yaz...

mavikiz

Recommended Posts

O YAZ

Adındaki harf kalıntılarının pas lekeleri kaldı sadece bende artık. Dört duvar gibi dört gizli şifre kaldı yüreğimde. Yüzünü bile hatırlatmıyor artık dolunay. Ay yüzlü şarkılar dinlemiyorum kaç zamandır. Yüreğime martı sesleri dolmuyor. Limandaki esintide izin kalmamış gibi. Köpüklerde adın var, yüzün belirsiz. Sanat müziği kıvamlı bir hüsran vuruyor batmakta olan güneşin kor damlalarına. Başımda kavak yelleri esen bir yaşta, zambak gibi beyaz bir tene dokunmanın ürperişlerini yaşamıştım geçenlerde bir ilkbahar. Güneşten hızı azalmış bir sevme biçimi ile sevdim seni.

Sen bana ben sana komşu evlerde

Kök sarmaşıklar gibi sarıldık o yaz…

Geçmiş bir yazın kalıntılarını yaşıyor şimdi hazan. Dokunsam yaprak yaprak dökülecek bir aşkın son izlerini taşıyor hüzün ve hiç bitmeyecek bir senfoni gibi olsa da yüzün, bitiyor işte şuradaki su ayrıntılarında… adın imgelizce bir dilde çalışıyor beynimde ve sadece dört harf var o dilin alfabe kuytusunda. Bir zamanlar dünyamı ondan ibaret sandığım ve her yerine kazıdığım hayatımın… mors alfabesine amors durmuş, çatlak bir yangın lehçesi kıvamında benim alfabem.

Nasıl da koşuşurduk bahçelerde

Şarkı söylerdik mehtaplı gecelerde…

Ahh ahh… komşu evimin ateş çiçeği… serin mehtapların balkon böceği… sana yollar gözükeli beri ayrılık kaplamıştı beynimin dört kenarını…ağlamalarım, sızlamalarım eskide kalmış gibi şimdi. Seni seviyor muyum ki hâlâ? Adının harfleri gibi?

Nasıl da geçiverdi bilmeden o yaz

Başımda kavak yelleri esen o yaş

Bense hanımeli kadar beyaz

Çalmıştınız kalbimi bitmeden o yaz…

İşte böyle… radyoda bizim şarkımız… kalemimde sen… ah nedenini bir bilsem!... bildiğim tek şeyse; senin adını yazmak artık lütuftur kalemime…

Mavi kız / 08/09/2006 / 00:32

• 2 hafta sonra ...

hani güneş yüzüne vurunca bir çok şey eskir ya. bir çok şeyin hızı azalır. işte öyle... gün yüzü görmüş, günler geçtikçe azalmış bir sevgi işte...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...