Jump to content

Ilk Acılıştaki Administrator Icin Yardım

bymax

Recommended Posts

Benim katılımsız xpde ilk acıldıgında Administrator diye acılıyor ama ben soyle istiyorum ilk acıldıgında benim belirledigim mesela "User" diye bilgisayar yoneticisi sıfatıyla acılmasını istiyorum Administrator de guvenli kipe girerken gozuksun yani diger kullanıcı ile beraber bunu nasıl yapabilirim katılımsız xp ye eklemek icin

nLite de User oluşturma özelliği var. Unattended sekmesinde.

onuda denedim oluyor dedigim gibi aciliyor ama bu sefer guvenli kipte administrator gidiyor kayboluyor sadece windows acıldıktan sonra yönet'e girerek gorebiliyorum administrator'ü

Please register to see this content.

yukaridakini indir icindeki 3 dosyayı $OEM$ klasörünün içine at ( eger klasörü yoksa yeni olustur.)

nlite kullanıyorsan..ve reg ayarlarını nlite ile yaptıyorsan... daha oncden CMDLINES.TXT olması lazım... varsa sadece yapman gereken..

CMDLINES.TXT içine asagidaki satiri eklemen ve diger 2 dosyayı kopyalaman..

"useraccounts.cmd"

user adinda kullanıcı olusacak..

oncelikle AL[e]N arkadaşınkini denedim hatalar oldu yada ben beceremedim yinede ilgi ve alakasına tesekkurler baska bir arkadaşın sayesinde benim sorunum halledildi ufak bir püf varmış şöyle oldu

nlitede katılımsız seçip yeni kullanıcı ekliyorsun tam ad kısmınada aynı ismi yazıyorsun otogiriş kısmı yani Püf noktası Burası" YOK" olacak orda bi şey secmeyin sonra ileri deyin tamamlasın tabi sizin kendi winnt.sif dosyasını yine icine kopyalayın cunku onda oynamalar yaptıgı icin ayarlarınız kaçacaktır

bilgisayar açılırken sizin belirlediginiz kullanıcı ile açılıyor guvenli kipe girdiginizde administratoru goruyorsunuz ve oluşturdugunuz kullanıcıyıda goruyorsunuz benim istedigim gibi oldu

herkese tesekkurler

Not:Benim useraccounts.cmd icerigide budur bilginize

@echo off

cmdow @ /HID

title Setup Accounts

renuser Guest Disabled

net localgroup guests Disabled /delete

net user aspnet /delete

net user HelpAssistant /delete

net user SUPPORT_388945a0 /delete

EXIT

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...