Jump to content

Yavuz Nufel, 'lalezar'da Deli Var' Dedi

mavikiz

Recommended Posts

Yavuz Nufel, 'Lalezar'da deli var' dedi

Ulusal ve yerel basın mensuplarının hazır bulunduğu tanıtım toplantısında, Türkevi Araştırmalar Merkezi Müdürü Drs. Veyis Güngör ve Hollanda Türk Yazarlar Kulübü Başkanı Sadık Yemni de hazır bulundu.

Veyis Güngör, yaptığı konuşmada, “Amsterdam Türkevi yayınları olarak 30. kitabımız olan ‘Lalezarda deli Var’ı, okunması ve üzerine düşünülmesi gereken bir kitap olarak görüyorum.” dedi. Aynı zamanda, kitapları hazırlık aşamasına olan yazarlara da seslenerek, “Eserlerini göndermeleri durumunda, onları da -imkânlarımız nispetinde- yayımlayacağız.” diyerek, yazar adaylarına çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz yıl Türkevi Yayınları’ndan çıkan üçüncü kitabı “40 Yıl 40 İnsan 40 Öykü”nün ardından, Yavuz Nufel şimdi de yeni kitabı “Lalezarda Deli Var”la kitapseverlere merhaba diyor... Hollanda’da yaşayan şair-yazar Yavuz Nufel’in son kitabı”, özgün şiirler ve anılardan oluşması yanında, Hollanda’daki Türkler’in kırk yıllık geçmişinin sosyolojik bir analizini yapması anlamında da dikkate değer bir çalışma... Özellikle kitaptaki öyküler, “Hollanda’daki Türkler”in sosyal hayata bakışlarının izdüşümünü verir nitelikte derlenmiş...

Kitabın yazarı -tanıtım toplantısında- 240 sayfaya sığdırdığı şiirleri ve öyküleri için: “Lalezarda Deli Var” mı, yok mu bu kararı okuyanlar verecektir.” dedi.

(kaynak: haber7 )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...