Jump to content

Acronis Boot Cdsİ Yapma

teknikdeha

Recommended Posts

acronis 11 indidrdim. bunun bott cdsini oluşturamadım. "create bootable rescue media" bölümünden oluşturmaya çalışıyorum. en sonda cdyi koyup ileri dediğimde hata yazısı çıkıyor ve cdyi yazmıyor.değişik cd hatta dvd denedim ama olmuyor. nasıl oluşacak bu acronis başlangıç cdsi

baska bir acr.surumunu kur ...orada olusturabilirsin..sonra ya ilk kurdugun ( imajını aldigin veya ikinci kurdugun acronisden imaj aldıgın ile kullanabilirsin...

normlade yapması lazım değil mi.sorun ne.acronisi bu siteden indirdim başka sorunu yok.acronis 11le hiç boot cdis oluşturan yok mu

bölge dil seçeneklerinden(denetim masası) abd ve ingilizceyi seç öyle dene...

iso yu oluştur sonra eski haline getirebilirsin..

ahanda hazır iso dosyası uğraşmak istemezsen buyur..

http://rapidshare.com/files/100677319/Acronis_True_Image_11_BootCd.iso[/CODE]

teşekkür ederim.

• 5 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

Acronis 11 i kurup windows da dil ayarlarını yaptıktan sonra (yani İngilizce-ABD) "create bootable rescue media" diyerek 7 cd lik bir imaj dosyası yarattım. D:\MyBackup.lib diye CD lere imaj kaydedildi. CD isimleri Volume 1-Volume 2...Volume 7 olarak yazıldı. Oluşturulan CD yi Yani Volume 1 i CD Sürücüye takarak yeniden başlat yaptım. Hiçbir faaliyet olmadı. CD görülmedi. Laptopumda biosta açılış CD ye göre düzenlenmiştir. Arkadaşlar acronisin .ico dosyası oluşturduğunu söylüyor ben de ise .lib uzantılı dosya oluştu. Boot edilememesinin nedeni ne olabilir? Laptopu satın alırken içeriğinde Norton Symantec Ghost ile yaratılmış R:\imajismi.ico lu başka bir açılış imajı da var. Bu güne dek bu imajla açıyordum. İhtiyaçlara cevap vermeyene kadar kullandım. Kendi imaj dosyamı yaratayım dedim. Yukarıda anlatıldığı gibi acronisi denedim ama sonuç fiyasko oldu. Arkadaşlarıma sorum nerede hata yapıldığıdır. Şimdiden teşekkürler...

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar acronis 11 le win vista yedeği aldım ama geri yükleyemiyorum. 3 DVD ye yazdırdım. geri yüklemek istediğimde "Volume 2" hatası veriyor. 3.DVD den başlıyor yüklemeye ama biraz yükleme yaptıktan sonra o hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• 1 yıl yıl...

Bu şekilde DVD'ye basabilirsiniz ama çift katmanlı DVD'ye ihtiyacınız var ya da yedeklerken imajı böleceksiniz,öyle yazdıracaksınız.

DVD'den imajı okuyor olması lazım Acronis'in.Yani yazdırabilirsiniz, Recovery Manager klasörüne atmanıza gerek olmadığını düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...