Jump to content

Vista Üzerine Xp Kurarken Alınan

HoT_JaZz

Recommended Posts

72065116ej2ri2.jpg

Özellikle nForce ve Intel chipset’li anakart ve Seagete harddisk kullanıcılarında Vista kurulu bölümü XP ile formatladıktan sonra sistemin "İşletim Sistemi Yükleme Hatası" Gibi Bir Süpriz Mesajla Karşılaşabilirsiniz

Bu sorun, bilgisayarınızın BIOS'u Windows XP'nin yüklendiği sabit diskin

kapasitesini doğru biçimde yönetmezse veya desteklemezse oluşabilir.

Çözümü:

PC De 2 Adet Partition Mevcutsa İkisinide Silip Tek Partition Haline Getirip XP Cd si İle Tekrar Formatlayarak Sorunsuz Bir Şekilde Vista Üzerine XP Kurulumu Yapabilirsiniz Tabi Diğer Partition Da Önemli Bilgileriniz Varsa Yedeklemeyi Unutmayınız.

Çözüm yol olarak dğru. Ancak vista üzerine XP kuramazsınız. XP üzerine Vista kurulması gerek.

Dikkatini Çektiyse Ben Vista Üzerine XP Kurmak İsterken Karşımıza Çıkan Hatanın Çözümünü Anlattım

Vista Üzerine XP Kuramazsınız Demişsiniz Bal Gibi Kurulur Bunun Aksinide Kimse İddia Edemez Tam Emin Olmadan Emin Tavırlarla Mesaj Yazmayın.

Çözüm yol olarak dğru. Ancak vista üzerine XP kuramazsınız. XP üzerine Vista kurulması gerek.

ben hiç böyle bi sorun almadım bana göre abartılı bunlar

bende eski bi anakart var biostar 865gv Chipset Intel 865GV / ICH5 hiç bi sorun görmedım

ben hiç böyle bi sorun almadım bana göre abartılı bunlar

bende eski bi anakart var biostar 865gv Chipset Intel 865GV / ICH5 hiç bi sorun görmedım

Ben Bir Firmada Bilgi İşlem Ve Teknik Servis Olarak Çalışıyorum Onlarca Bilgisayardan Vista yı Kaldırıp XP Yükledim Ve %50 sinde Bu Hatayı Aldım Bu Durum Sizin Başınıza Gelseydi Kıvranırdınız Acaba Nasıl Yapıcam Diye İşte Bende Bunun Çözümünü Yazdım Belki Yardımcı Olabilirim Diye Ama Malesef Abartmışım! Kusura Bakmayın.

Ben Bir Firmada Bilgi İşlem Ve Teknik Servis Olarak Çalışıyorum Onlarca Bilgisayardan Vista yı Kaldırıp XP Yükledim Ve %50 sinde Bu Hatayı Aldım Bu Durum Sizin Başınıza Gelseydi Kıvranırdınız Acaba Nasıl Yapıcam Diye İşte Bende Bunun Çözümünü Yazdım Belki Yardımcı Olabilirim Diye Ama Malesef Abartmışım! Kusura Bakmayın.

merak etme böyle bi sorunum olsa ilk senın kapını çalarım çok sükür şimdiye kadarda ihtiyacım olmadı :huh:

Ama Malesef Abartmışım! Kusura Bakmayın

sende kusura bakma

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...