Jump to content

Speedcom Modeme Restart Atma

akk33

Recommended Posts

çalıştığım iş yerinde büyük bir ağ var.. ben modem restart atmam gerekiyor bazen modemde patronun yanında fişini söküp takmak zor geliyor.. modemin bat dosyasını yapabilir miyim forumdakilerin hemen hemen hepsini denedim. ama hiçbiri Speedcom modemler için geçerli değil galiba.. olmadı yani..

yardımlarınız için teşekkürler..

Resetten Kastın Modemi Kapatıp Açmakmı Yoksa Fabrika Ayarlarına Döndürmekmi?

ewet modemi kapatıp açma.. ama yapamadım.. biliyorsunuz SpeedCom modemlerin içeriği de çok karışık..

Modemin ayarlarından reset attırabiliyor musun ? Eğer yapabilirsen bir takım makro programlarıyla bu işlemi kayıt ettirip exe yada bat dosyası olarak kaydettirebilirsin. :)

hocam biraz ayrıntılı bir şekilde açılar mısınz? makro ile yapmayı denemedim.. ama benim modemde restart attıktan sonra username, passpord, VPI felan girmesi gerekiyor..

ewet modemi kapatıp açma.. ama yapamadım.. biliyorsunuz SpeedCom modemlerin içeriği de çok karışık..

Siz Komple Modem in Elektiriğini Kesmek İstiyosunuz Galiba O Bat Dosyasıyla Olucak Birşey Değil Bence Bat Dosyaları Sadece Reset Atma İşine Yarıyor Diye Biliyorum Yanlış Biliyorda Olabilirim.

hocam biraz ayrıntılı bir şekilde açılar mısınz? makro ile yapmayı denemedim.. ama benim modemde restart attıktan sonra username, passpord, VPI felan girmesi gerekiyor..

internet erisim sayfasının (firefox/ie) adres satırına 10.0.0.2 yaz, modemin setup giris menüsü gelecek.

Kullanıcı adı : admin

Password : conexant

yazarak modemin setup ayarları bölümüne girersin. Hicbir degisiklik yapmadan ayarları kaydet ve restart ( yeniden baslat ) benzeri sekmeleri isaretler ve bir-iki dakika beklersin. Böylece ip adresin degisecek ve yeni sahip oldugun ip ile (önceki vatandas büyük bir dosya indirmediyse) rapid bekleme süren sıfırlanmıs olacaktır.

internet erisim sayfasının (firefox/ie) adres satırına 10.0.0.2 yaz, modemin setup giris menüsü gelecek.

Kullanıcı adı : admin

Password : conexant

yazarak modemin setup ayarları bölümüne girersin. Hicbir degisiklik yapmadan ayarları kaydet ve restart ( yeniden baslat ) benzeri sekmeleri isaretler ve bir-iki dakika beklersin. Böylece ip adresin degisecek ve yeni sahip oldugun ip ile (önceki vatandas büyük bir dosya indirmediyse) rapid bekleme süren sıfırlanmıs olacaktır.

hocam peki bunu bir bat dosyası veya exe dosyası şeklinde yapabilir miyim..?

Arkadaş ipsini yenileyecek bat dosyasını istiyor arkadaşlar. Elektrik felan değil basit bişey istediği.

Buyrun:

http://rapidshare.com/files/108670497/SpeedcomReset.TNC.rar[/CODE]

Arkadaş ipsini yenileyecek bat dosyasını istiyor arkadaşlar. Elektrik felan değil basit bişey istediği.

Buyrun:

http://rapidshare.com/files/108670497/SpeedcomReset.TNC.rar[/CODE]

hocam bu da bir işime yaramıyor bunu daha önce denemiştim..

başka bir seçim sunacak olan var mı ?[/color][/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...