Jump to content

Firefox Ve Ram Sorunu

TosunPASA

Recommended Posts

Merhaba dostlar

Adminim &Müdürümün hazırladığı Portable FireFox 2.0.4 ile başladım. Zaman içinde kendini güncelledi. Eklenti olarak fazla birşey yüklü değil

IPShow vs var

Theme eklentisi yok

müzik vs media eklentileri yok. Google preview gibi sabit eklentiler ve sistemi yormaması gerekenler var

Son 2 versiyondan sonra FireFox un kullandığı RAM miktarı

ilk çalışmada google a bağlanıyor ve bu esnada kullandığı RAM 25MB

devianart da gezinmeye başlayında ortalama 300MB civarında oluyor ve bazen bu rakam 900MB lara ulaşıyor. işin garibi. bu rakama ulaştıktan sonra o sayfaları kapatsam sadece açık ekran google bile kalsa bu son ulaştığı RAM aşağılara inmiyor.

Bu sırada makina performansını da çok kastırıyor

PC özelliklerim ise

3.4 işlemci 2GB ram Leadtek 7600G ekrankartı (128 olabilir emin değilim)

şimdi..

firefox un bir küçük tune programı elime geçti

onu çalıştırınca RAM 30MB ı geçmiyor. Devianart da ne kadar sayfa açarsam açayım ram değişmiyor. Tabi TasMan daki değeri değişmiyor. Ama PC de kasılma yine de oluyor

bu arada.. ilk cevaba karşılık düzeltme ihtiyacı duydum

Dünakşam Mozilla nın sitesinde son versiyonu install olarak indirdim ve hiçbir eklenti ve tema yoktur malumunuz.

Aynı sitelere girdiğimde o kadar çok yüksek olmasada yine ram konusunda sıkıntı yaptı

Yeni kurulum - Eklenti ve Tema yok

harcadığı RAM miktarı (devianart da vs) 200 MB civarında oluyor

bu konuda yorum ve tecrübeleri bekliyorum

selam ve saygılar

firefoxun kullandığı ram miktarı genelde fazladır..ama seninki çok fazla..

program kullanınca kasmanın devam etmesi normal çünkü bu defa ram yerine hdd yi kullanıyor..

bence your uninstaler tarzı bir programla silip..

sonra bir programla kyıt defteri temizliği yap..

sonrada direkt sitesinden son versiyonu indirip temiz bir kurulum yap

Bendede aynı sorun var... Firefox bu aralar dağıttı iyice çok yavaş çalışıyor mozilla. Güncellemeleri bekliyoruz...

Firefoxun 2.x.x sürümlerinin şu anki son sürümlerinde aşırı RAM ce CPU kullanıyor...

Bazen sekmeler arası geçiş bile yapmıyor... Diğer sekmeye tıkladığınızda 10-15 saniye sonra açılabiliyor ancak...

Firefox 3'ün beta 3'ünde bu sorun giderilmiş galiba...

Bu konuya kesin bir çözümü olan varsa yardımcı olsun...

about config dosyasında bulunan değerleri optimize de ettim ama olmuyor... :)

ARkadaşlar bu aralar bende de var aynı sorun browser değiştiriyorum firefox çok yavaşladığında. flashjava tarzı içeriklerin olduğu sitelere girdiğimde hepten dağıtıyor. Çerezleri felan sildim biraz rahatladı silip yeniden kurdum değişim olmadı. Son güncellemeden sonra olan birşey bu. Temayı felan kaldırmayı düşünüyorum biraz daha kasarsa.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...