Jump to content

Flash Disk Bootable Etmek

asaddddd

Recommended Posts

Ya Ben Yanlış Anlattım Yada Siz Yanlış Anladınız Ben Usb'den[Flash Dİsk'ten] Bilgisayarıma Xp Kurulumu Yapmak İstiyorum Cdrom Çalışmadıgı İçin Flash Diskte Zaten Xp'nin Dosyaları var Sadece Flash Diski Bootable Etmek İçin Bi Ufak Dosya Varmış O Gerekli Bana :D:( Orda F_s_M nin Verdigi usbboot Adlı Dosyayı İndirip Denedim Ama Malesef Görmedi :p

Ya Ben Yanlış Anlattım Yada Siz Yanlış Anladınız Ben Usb'den[Flash Dİsk'ten] Bilgisayarıma Xp Kurulumu Yapmak İstiyorum Cdrom Çalışmadıgı İçin Flash Diskte Zaten Xp'nin Dosyaları var Sadece Flash Diski Bootable Etmek İçin Bi Ufak Dosya Varmış O Gerekli Bana :D:( Orda F_s_M nin Verdigi usbboot Adlı Dosyayı İndirip Denedim Ama Malesef Görmedi :p

Şu anda sistem açılabilir durumdaysa minixp hdd versiyonu var onu indirip kurun ve minixp yi flashdiske gerek kalmadan çalıştırın ve sistemi açın.

Bu arada http://www.tnctr.com/index.php?showforum=10 topiğindende ghostxp yi nasıl kuracağınızı dikkatlice okursanız kolayca xp yi kurabilirsiniz.

Olmadı derseniz çözüm aramaya devam edelim.

Sisteminiz çalışır durumda değilse başka çözüm yollarına bakalım.

Kolay gelsin

• 11 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

Fsm ye Tüm emeklerinden dolayı Teşekkür ederim

Bu dosyayı indirdim tek tıkla işi hat edecek şekilde ayarlamış ama

yüklemem rağmen bende olmadı. Hiçbir menü gelmedi Bilgisayar direk xp sp2 den açıldı.

Anlarımda Flash belleği Fat16 olarak formatlamamız gerektiğini belirtiyordu

Aramama rağmen Fat16 olarak formatlayacak program veya yöntem bulamadım fat olarak formatladım.

Deneyip te olumlu sonuç lan varmı nerede hata yaptım diyecem ama dosya otomotik exe olan bir dosyaydı

Sonunda Mini Xp yi Boot Etmeyi BAŞARDIM ( Hemde Kart Okuyucuya Takılan Mikro Hafıza kartına Yükleyerek)

**** AŞAMA ve YAPTIKALRIM ***

1-Aşağıdaki Komutu Not Defterine Kopyala Boot.ini olarak Farklı Kayd et

[boot Loader]

Timeout=15

Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[Operating Systems]

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="HDD den Baslat.. Kurulu olan XP Açılacak (Tercih süresi 15 Saniye)" /FASTDETECT

C:\minxp.ldr="Mini XP USB ..... By_Kamuran"

2- USB Belleği Fat16 Olarak formatla (PeToUSB Application Programı nı Kullan)

3- Bu 7 Dosyayı Belleğe Kopyala

1- boot.ini

2 - minxp.BIN

3 - minxp.LDR

4 - minxp.SIF

5 - mnxp.is_

6 - ntdetect.COM

7 - ntldr

İŞLEM TAMAMDIR

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...