Jump to content

Dvd'ye Kayıtta Sorun Yaşıyorum

osnakli

Recommended Posts

Arkadaşlar digital uydu alıcısıyla kayıt yaptığım bir diziyi dvd yaparken sorun oluyor.ben sorunumu aktarayım siz yardımcı olmaya çalışın.Ts formatıyla kayıt yapıyor uydu alıcım.ben reklamları çıkarıp yani kayıt yapmadan partlar halinde diziyi kaydediyorum.sonra bu partları allok converter ile dvd dosyası yapıp nero ile yazıyorum.şimdi buraya kadar her şey normal.ama dvd'yi dvd çalarda izlerken her part arsında mutlaka donma yapıyor.pause/play yaptığımd aoynatmaya devam edişyor fakat 2.3.4 partlarda sorun devam ediyor ki dvd bitene kadar.acaaba sorun dvd dönüştürücü allok da mı yoksa nero da mı.lütfen ben bunun içinden çıkamdım bu sitede bana yardımcı olcak insanlar var biliyorum.

Nero`da Hiç 4X Yada 8X Hızıyla Yazdırmayı Denedinmi? Daha Yavaş Ve Daha Kaliteli Yazar Birde Allok Converter İle Değilde Total Video Converter İle Çevirip Dene.

kardeş sende beni acemi ettin haa.:Dtabii ki de en düşük hızla yazıyorum.total le hiç yapmayı denemdim.çünkü alloka göre çok yavaş kaplumbağa gibi.ama onu da deneyim bakalım sorun çözülecek mi.siz peki totali kullanmayı biliyorsanız bi yardımcı olun nasıl dvd dosyası yapcasm

Ben Sizi Acemi Yapmadım Birşey Sormuşsunuz Bende Yapılabilcekleri Söyledim

h13eb.jpg

h26rd.jpg

h32ar.jpg

h40ff.jpg

Resimler Alıntıdır Burada VCD Formatına Dönüştürmüş Arkadaş Siz Bu İşleri DVD Olarak Yapıcaksınız Resimdede Görüyorsunuz Zaten DVD Seçeneği Var

• 3 ay sonra...

selam kardeşim,öncelikle sorunun kaydettiğin uydu alıcın ne formatta kaydediyor,ve codec desteği gerekiyormu,bunun yanı sıra sana önerebileceğim en iyi program convert x to dvd programıdır,hatta menü seçeneği,ve bunun gibi daha birçok ayrıntı bulunmaktadır,avi,xvid,divx,mpeg2,mpeg1 formatlarını direk dvd yapabiliyorsun..... eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana,birde neroda dvd yazdır seçeneği var,yani oluşturulmuş,vob dosyalarını hazır halde yazabilirsin.... kolay gelsin...

receiver'den elde ettiğin *.ts uzantılı dosyayı ALLOK ile mpeg1 formatına çevir.....

TMPGENC programı ile reklamları çıkarılmış tekbir dosya elde et...

bunu yine ALLOK ile xvid formatına çevir (1pass min.400 kbps).....

Nero ile veri kaydı olarak dvd'ye kaydet .......

Xvid formatını her dvd player (eski-yeni) tanıyabiliyor....

kolay gelsin.....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...