Jump to content

Vista Ultimate Sp1 Bluescreen Hatası

Recommended Posts

arkadaşlar sistemime vista ultimate sp1 yükledim.hiçbir program yüklemeden blueScreen hatası vermeye başladı ve bilgisayar kendini bazen resetleyip duruyor.driverları güncelledim ona rağmen düzelmedi.bilgisayarda mavi ekran geliyor altta 100 olunca bilgisayar kapanıyor.

hatada

sorun imzası:

Sorunlu Olay Adı: BlueScreen

OS Sürümü: 6.0.6001.2.1.0.256.1

Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:

BCCode: a

BCP1: 00000013

BCP2: 00000002

BCP3: 00000001

BCP4: 81ABC630

OS Version: 6_0_6001

Service Pack: 1_0

Product: 256_1

şeklinde bişeyler çıkıyor işlemcim çift çekirdek 1 cg ram 512 ekran kartı nvıdıa 7300se var.bu hatadan nasıl kurtulabilirim.

Şuan Mevcut Olan C:\ Bölümünü Formatlama Esnasında Silin Yeni Bir Bölüm Açıp Yüklemenizi Oraya Yapın D:\ Diskinizde Varsa Ve Onuda Silip Komple Tek Disk Haline Getirebilirseniz Daha Temiz Olur D:\ de Yedeklerim Var Diyorsanız İlk Seçeneği Uygulayın.

Şuan Mevcut Olan C:\ Bölümünü Formatlama Esnasında Silin Yeni Bir Bölüm Açıp Yüklemenizi Oraya Yapın D:\ Diskinizde Varsa Ve Onuda Silip Komple Tek Disk Haline Getirebilirseniz Daha Temiz Olur D:\ de Yedeklerim Var Diyorsanız İlk Seçeneği Uygulayın.

sistemde C D E diye 3 bölüm ama ben zaten temiz sisteme kurdum sildim yani xp nin üzerine kurmadım.ilk kurduğumda bu hatayla çok karşılaştım ekran kartını güncelleyince azaldı hatalar resetlemeler ama bitmedi diğer bütün driverları tek tek güncelledim ama sorunum ortadan kalkmadı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...