Jump to content

Gizli Dosyalar

ApoLee

Recommended Posts

slm arkadaşlar biyardımcı olurmusunuz araçlardan gizli dosyaları göster diyorum ama terrar pc kendiliğinden göstermeye geçiyo lütfen yardım arkadaşlar işletim sistemim windows xp şimdiden tşkler

Merhaba;

Combofix programı ile sisteminizi taratın ve bilgisayaranızı yeniden başlatın. Windows tekrar açıldığında sabit diskleriniz, varsa flashdiskleriniz, harici HHD'lerinize ve hafıza kartı vb. medyalarınızı güncel bir antivirüs programı ile taratın. Antivirüs programları zararlı dosyaları görmese bile dosyaları ellede silebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir husus var. Eğer şüphelendiğiniz bir medya ortamı varsa (flashdisk vb gibi) windows açılmadan önce bilgisayarınıza bağlayın ve sürücü üzerinde çift tıklamak yerine sağ tuş araştır yapın. Sonra gizli dosyaları ve korunan sistem dosyalarını gizle işaretlerini kaldırın ve karşınıza çıkan .com .bat uzantılı dosyaları silin. Yalnız sistemin yüklü olduğu dizindeki (genelde C sürücüsüdür) dosyalara dikkat edin. xx888.com gibi dosyalardır genelde bu sıkıntıyı ortaya çıkaran virüsün...

Sonuca göre buraya yorumunuzu yazarsanız diğer arkadaşlarda bilgilerden faydalanabilirler.

İyi günler/çalışmalar dilerim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...