Jump to content

Ağ Kablosunu Takınca Bilgisayarlar Donuyor

Recommended Posts

Mrb arkadaşlar 8 normal (bunlarda hiç bir sorun yok ) 5 tanesi çift çekirdekli bilgisayar var bu 5 bilgisayara ağ kablosunu taktıktan 15 - 20 dk sonra bilgisayarlar donuyor resetleme falan yok yapılabilecek bütün yolları denedim ama sorunu çözemedim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

IP çakışmasında böyle bir sorun olabilirmi acaba

bu durum genel olarak soluyorum ethernet kartlarından yapıyor ıp cakısması da tabıkı bır olasılık sıstemlerde sorun olmadıgından emınsenız ethernet kartı ve ıp deneyın kolay gelsın

hiçbişeyle uğraşma virüs olma ihtimali kesin aynı sorun benimde başıma geldi panda antivirüs ile tarattım 2006 versiyonu en iyi tarayan kurulumdan önce tarıyo taramadan sonra kurulumu iptal ediyorsun ben öyle yapmıştım düzeldi yanlız programı kurarsan ağda sorun yaratıyor ...

yaklaşık 2 gün önce de kafe sahibi arkadaşım tıpkısının aynısını yaşadı.anamakine ye ağ kablosunu taktı mı 5 dk sonra donuyordu.çözümü ise xp kullandığını varsayarsak

bilgisayarım-ağ bağlantılarım-ağ bağlantılarını görüntüle-yerel ağ bağlantısı(örneğin via fast ethernet benimki)-sağ tıkla-özellikler-en aşağıda internet iletişim kuralı(tcp/ip)-buna sol tıkla-yükle-iletişim kuralı-NWlink ipx/spx/netbios uyumlu aktarma iletişim kuralı....bu sayede problemi çözdüm ben.donma falan ortadan kalktı.diğer problem ise bunu diğer tüm makinelere de uygulamak gerek :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...