Jump to content

Mozbackup Ile Firefox Yedeğinini Alma - Resimli

yavuz

Recommended Posts

mozbackup eklentisi hakkında güzel bir rehber yapmaya karar verdim

önce nedir ne işe yarar bu sorulardan başlayalım mozilla programları için (Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Mozilla Sunbird, Flock, SeaMonkey, Mozilla Suite, Spicebird and Netscape) kayıtlı formlar i şifreler , sayfalar gibi size ati olan her şeyi yedekler.böylece format atdığınızda felan firefox gibi programlarda tekrar devamlı girdiğiiniz forumlara veya maillere şifrelerinizi felan girmeyle uğraşmaz kısaca netde kaldığınız yerden devam edersiniz.

Önce Bu bir eklenti deildir.yani adblock tarzında birşey olmadığı için bilgisayarınıza kurup çalıştırmamız gereklidir.onun için

adresinden programı indiriyoruz.daha sonra kurulumu yatpıktan sonra masaüstündeki kısayoldan programı çalıştırıyoruz.

daha sonra çıkan program arayüzünden

01ev1.jpg

next diyoruz.

02ta6.jpg

bize backup (yani yedek alma)mızı mı veya aldığımız yedeği gerimi yükleyeceğmizi soruyor.burdan şimdilik backup alma yapıcağız.tabi burda yedek almasını istediğimiz mozilla programını hangisini olduğunu bize belirtiyor.listeden firefox 2 yi seçiyoruz.

03zr5.jpg

bize firefox proilimizin nerde olduğunu soruyor farklı bir yerde tutanların yerini göstermeleri

gerekli ancak default olarak tutanların ise bir şey yapmalarına gerek yok.Save backup Directory

yazsının altında ise backup dosyasını nereye kaydedeceğini soruyor.Ben şimdilik belgelerim diyorum

daha sonraki ekranda çıkıcak pencerede ise backup dosyasına şifre koup koymak istemediğinizi sorucak

böyle bu dosya sizden başka kimselerin eline geçsede şifreyi bilmediğinden gerekli şekilde

yükleme yapamayacak.

04tl0.jpg

bu ekran da ise bize yedeklemek istediğimiz bilgileri soruyor.burayıda işaretledikte sonra yedekleme yapılacak ve bizim belirtdiğimiz yere kendi yedek dosyasını atacaktır.bu dosyayı saklayabilir firefox silinse bile bu dosya aracılığı ile bilgilerinizi geri getirebilirsiniz.

Geri alma İşlemi

05ob5.jpg

burada mantık aynı sadece bakup yerine restore a file ı seçiyoruz gelen ekran da userimizı seçtikten sonra bize

backup aldığımız yedek dosyanın nerde olduğunu sorucak daha sonra ise geri alma

işlemine başlayacaktır.Döküman tamamen bana aitdir.yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...