Jump to content

Reset Problemi

_DJ_AnGeL_

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarı açıyorum hoşgeldiniz bölümüne gelicek tam reset atıyo.acaba dedim sistem dosyaları hata mı verdi.cd rom u taktım bu sefer ne hdd görüyo ne de cd rom.bende başka bi makinaya taktım orda c:/d: format attım gene düzelmedi.ram değiştirdim bi de komple anakart değiştirdim fakat sorunu hala çözemedim.hddyi başka makinaya takıyorum çalışıyo,ram i takıyorum o da çalışıyo elektirkte bi problem yok jumperleri yaptım zaten bi tane ide girişi var.onlarda problemim yok.parçalar saglam başka makinalara takınca çalışıyor yardım edin lütfen

Güç kaynağının yeterli voltaj beslemesini sağlayamaması ve fanların yeteri kadar soğutmaması da reset, kilitlenme gibi sorunlara sebep olur.İmkan varsa başka sağlam bir güç kaynağı ile denemek, kasa içi hava akımının iyi olduğuna emin olmak lazım.Fanların temizliğine önem vermek gerekir.

valla ne diyem herkeze çok teşşekürler yardımlarınız için ama bu makina kendi kenidne oldu nası oldu bende anlamadım reset atmıyo artık hiç bişeyde yapmadım yani durup dururken düzeldi

hdd kinle cd romunun ide tek kabladan aldıysan jumperlerine bak first ve second ayrımına first olan hdd second olana cd room olarak al bazı bios larda cdrom ve hardiskini aratman lazım sonrada xp ni kur kolay gelsin sorun bu. denedigim 3 bilgisayardaki sorunu boyle cozdum kolay gelsin. ilk yapman gereken biosu fabrika ayarlarına cevirmek.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...