Jump to content

Cod4 Multiplayer Ve "code 107" Hatası

m16_tr

Recommended Posts

Bildiğimiz gibi oyunun singleplayer modu çok kısa sürede bitmekteydi bu nedenle oyunun tadı damağında kalan arakdaşlar için mp eklentisi

Cod4 ile nasıl online oynayabiliriz anlatacağım. En basit ve geniş kapsamlı şekilde...

İlk olarak aşağıdaki dosyayı indirin.

http://rapidshare.com/files/120487451/CoD4_mp__by_m16.rar.html[/CODE]

Dosyayı indirdikten sonra "Cod güncellemeleri" klasörü içinde verilen güncelleştirmeleri sırası ile oyunun bulunduğu klasor e yüklememiz gerekiyor.

Yama olarak CoD 4 de 1.5 patchini tavsiye ediyorum. Türk serverlarının büyük bir kısmı bu yamayla çalışıyor.

şu anki serverlar cod 4 1.5 patchle çalışıyor. Ama 1,4 ü de indirebilirsiniz...

Sonra Xfire programını kurmamız ve sitesinden üye olmamız gerekiyor.

üyelik [topic=0]http://www.xfire.com/register/[/topic]

52680843gp5.jpg

20543510iv7.jpg

79278055pq8.jpg

Şimdi sıra geldi Punkbaster güncelleştirmelerine;

1. Oyunu kurduktan sonra 'Multiplayer' seçeneğinden options da en üstte bulunan 'Auto Update' e tıklayıp en son update'i yapın.

2. Update'i yaptıktan sonra oyunu acip 'Multiplayer Options' dan 'Punkbuster' ayarını Yes yapmamız gerekir.

3. Grafik ayarlarını kendi isteginize gore yapın sonra da işin onemli kısmına gelelim.

4. Oyunun 3. party programlara karsı koruması olan PunkBuster adlı programın güncellenmesi gerekir. Çünkü hack programları açıklardan faydalanır ve bu acıklar surekli kapatılmaya calisilir. Gerekli güncellemeyi bir program aracılıgıyla yapıoruz.Bu pbsetup.exe yi belgeyle aynı klasor içinde bulabilirsiniz.pbsetup.exe yi yukluyoruz.Program acıldıgında yukardan Add Game yapıp Call Of Duty4 seçiyoruz.Eğer oyunu seçtikden sonra altında belirtilen yerde ise oyun ok a tıklamamız yeter.Sonrada programda call of duty4 gözüktüğünde üstüne tıklıyoruz ve üstdeki butonlardan Check For Update e tıklıorz.O kendi update yi yapıcak ve işlem tamamdır.

74940123qu6.jpg

Şimdi Sıra Oyuna girmede…

22996632kz6.jpg

Servera tek tıkladığınızda sağ tarafta o an da serverda bulunan oyuncuları görebilir ve çift tıkladığınızda da servera girip oynamaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda ekranda ise Friends sekmesinden arkadaş ekleyebilir ve nerede oynadıklarını takip edebilirsiniz. Arkadaşlarınıza kendi xfire adınızı (üye olurken aldığınız) vererek onlarla iletişime geçebilirsiniz.

29528670zc1.jpg

Arkadaş ekleme tuşu gösterilmiştir...

Kendi bulduğunuz IP için ise;

Üstte bulunan'Tools' seçeneğinden 'Servers' a gelip 'Add Custom IP to Favorites' e gelip IP'yi ekliyoruz...

Benim favori serverım ; 62.68.213.141:28960

oyunda nasıl olcağınızı merak ediyorsanız işte caps:

16438353yb4.jpg

ve bulunan dosyada code 107 hatası için bilgi verilmiştir(code 107 hatası oyunun dvdsinden kaynaklanan bir harita sorunudur.bu haritaları değiştirdğiniz zaman düzelmektedir. bulunuan dosyada haritaların nerden indirilebileceği bulunmaktadır.)

Edit M16

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana…

(Oyundaki nickim M16)

ilk paylaşımımdır ufak hatalarım olabilr :wacko:

Bir Teşükkürü borc bilin :db:

key code in use filan diyor onu nasıl halledecez

sen orjinal multiplayer serverına girmişsindir başka server dene yanlız xfiredan seçmen lazım ve bu arada son patch 1.6 imiş onuda xfire ın sitesinden xifre programı ile download edebilirsiniz..

en son patch 1.7 !! duyurulur!!

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

merhaba arkadaşlar bi maruzatım var mp_showdown - bog - vacant - strike map lerinde hata alıyorum multi player versiyon 1.7 üstündede 1.7 multi crack var server yapmıyorum ama normal xfire den oynarken hata alıyorum bu map lerde hata almayan ve oyunu sorunsuz çalışan arkadaşlar lütfen bana bu dosyaları yollayın oyunun setup undan alıp attığımda tam bağlanırken başka bir hata veriyor normal girdiğimde ya exe hatası yada code 107 hatası alıyorum lütfen biriniz yardım edin heryerde yardım istedim serverlarda da yazdım hiçbi yerde çözümünü bulamadım lütfen yardım edin siz tek umudum sunuz :(

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...