Jump to content

Format Atma Yolları Nelerdir

mehmetali00

Recommended Posts

En kolay yolu bence Bilgisayar açılırken BİOS'a girmek ve oradan cd/dvd rw seçip yeniden başlatmak Sonrasında bilgisayar

Açılırken Cd önyükleme yapmak için bir tuşa basın Yazısı gelir ve bir tuşa basarsınız Ondan Sonra biraz bekledikten Sonra

Windows xp cd kuralları gelir F8 basında kuralları kabul edersiniz sonra Disk bölme birleştirme Silme Ekranı gelir

Oradan Disklernizi silmek için Ekranın en altında yazar Silmek İçin D Basınız Bölüm Oluşturmak İçin C basınız Diye

Diskininzi Oluşturduktan sonra Windows yüklemek İstediğiniz Diske Gelin Enter'e Basın

Sonrasında biraz bekledikten sonra bilgisayar kendi kendine reset atar bilgisayar açılına kadar bişeye basmayın

Açılınca windows Yükleme Ekranı gelir Size orada belli aralıklarla Sorular sorar Xp cd Şifresini ister

Saat ve takvim ayarı Ağ ayarı gibi

Not: Biosa girmek İçin Bilgisayar açılırken F2 Veya Del Tuşuna Basın

arkadaşım cd yi takıosun yeniden başlatıyorsun sonra önyüklemek için bi tuşa basın yazısı gelicek bi tuşa bas az sonra mavi ekran gelicek orda sonra harddisklerin (eğer ayırdıysan) misal C ve D ise adları onlar çıkıyor şimdi eğer var olan işletim sistemini kaldırcak isen kurmuş olduğun harddiski temizle ( d tuşuna basın yanlış hatırlamıyorsam) ona bas sil sonra hardiski yapılandırma aşamasına geçicek o aşamadan sonra kurmak istedğin hdiski seç ve otomatikman yükleme yapıcak format attıktan sonra anakart ekran kartı vs. driverları yüklemen lazm hepsi bu kadar =)

ben yazarken sizde yazmışsınız :):)

arkadaşlar benim derdim şu: bir iki sitede harddisk sıfırlama diye birşeyler gördüm. işte harddiskiniz fabrika çıkış haline gelecek falan diyo. yani sadece c ye veya sadece d ye atmak istemiyorum. o yolları biliyorum ben de c ye atmak için windows kurulum cd si takıp windows u tekrar kurmak gerekiyo. d ye ve e ye atmak için bilgisayarım dan istediğimiz driver a sağ tıklayıp biçimlendir diyoruz. bu yolları biliyorum ben de. benim sorduğum bunlar değil. sorduğum tüm sistemi sıfırlama tüm verileri silme.

max blast 4 var elimde internette hakkında tek olumsuz yorum yok. onu kullanmay çalıştım hakkında bilgisi olup yardım edebilecek biri yok mu

Low Level Format ' tır bahsettiğin. Evet Maxtorun kendi yazılımı olan maxblast Low Level Format yani Fabrika Foarmatı atar.

Ancak bu işlem;

Problemli diskler için son çare olarak denenir,

Ayrıca da bitmesi uzun sürer.

İlgili programı (max blast) hirens boot cd içinde bulabilir ve dos'ta çalıştırabilirsin ki doğrsu da budur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...