Jump to content

Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Silemiyorum

botett

Recommended Posts

Arkadaşlar az önce gafletle flash diskimdeki smss.avi adlı dosyayı çalıştırdım ve bilgisayarım kafayı yedi. Ne virüs parogramım çalışıyor ne de online tarama yapabiliyorum hemen sayfa kapanıyor. Bununla beraber 1 dakika içinde Pc 5-6 defa disket okur gibi ses (kısa bir ses tıt diye) çıkarmaya başladı. Arkadaşlar bu konuda şiddetle yardıma ihtiyacım var. Sistem geriyükleme olmuyor. Yeni bir virüs programı da kuramıyorum kapanıp yarım kalıyor

avast antivirüs indirip kur kurulurken sana sorar bilgisayarı açılışta tarayayım mı diye onu onayla sonra bilgisayarı yeniden başlat tarama yaparken zaten sana sorar 1.delete

2. delete all

diye sen istediğin seçeneği rakamlara basarak yapmasını istediğini yaparasın

ama rarlı bi dosya indirirsen iyi olur çünkü virüs e rara bulaşamaz (genelde) avastı da nette rahatlıkla bulursun çünkü ev kullanıcılarına zaten bedava dağıtımı var

avast antivirüs indirip kur kurulurken sana sorar bilgisayarı açılışta tarayayım mı diye onu onayla sonra bilgisayarı yeniden başlat tarama yaparken zaten sana sorar 1.delete

2. delete all

diye sen istediğin seçeneği rakamlara basarak yapmasını istediğini yaparasın

ama rarlı bi dosya indirirsen iyi olur çünkü virüs e rara bulaşamaz (genelde) avastı da nette rahatlıkla bulursun çünkü ev kullanıcılarına zaten bedava dağıtımı var

sorunu olan kişi antivirüs programını kuramadıgını belirtmiş sen de avast kur diyorsun çelişkili oldu biraz.

Arkadaşım size önerim taşınabilir kaspersky veya nod32 bulursan onu çalıştır.Sistemini güvenli modda açıp bu portable güvenlik programını dene derim.İşe yarayacaktır.Ama o virüs sistem dosyalarına bulaşmışssa size tavsiyem önemli belgelerinizi güvenli bir yere kopyalayın.Taramadan sonra bu sistem dosyaları da silinebilir.CD den açılan bir xp ile verilerinizi alın ve öyle tarama yapınız.Saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...