Jump to content

Bir Sitenin Script Biligilerini Bulma

zadi01

Recommended Posts

Bir sitenin hangi scripti kuulandığını nasıl bulabilirim orneğin asp kulanıyorsa hangi portalı hangi scripti vs..kulanıyor bunu nasıl bulabilirm programı var mı dır. ??

yorumlarınızı bekliyorum

Arkadaşım hangi internet tarayıcısını kullanıyorsun ondan sırasıyla sunları takip et

Tarayıcıyı aç>Siteyi Gir>Menuden Görünümü>Kaynak Seç

Sitenin kullanmış olduğu veri tabanı ve dilini görmüş olursun.

Arkadaşım hangi internet tarayıcısını kullanıyorsun ondan sırasıyla sunları takip et

Tarayıcıyı aç>Siteyi Gir>Menuden Görünümü>Kaynak Seç

Sitenin kullanmış olduğu veri tabanı ve dilini görmüş olursun.

Ordan sadecee sitenin html çıktısını görürsün. Kesinlikle dil dosyaları gözükmez orda....

Ordan sadecee sitenin html çıktısını görürsün. Kesinlikle dil dosyaları gözükmez orda....

Doğru Soluosun dostum kusura bakma

http://www.tnctr.com/index.php?act=Post&CODE=02&f=22&t=61458&qpid=280414

bak site sonundaki uzantıdan da anlayabılırsın .php dior demek ki php kullanıor genelde asp html htm kullanıo zaten sitelerde veya jsp index uzantılarına dikkat edderek ne kullandıgını anlarsın swf fla html htm php asp jsp bolece bulması daha da kolaylasır.

yok lo asp veya php olduğunu bulmak kolayda ben sitede kulanılan script eklentilerinden soz ediyorum mesala site asp dilinde bi haber scripti kulanmış o sciripti bulmak istersem o nasıl olacak ha .!!!

Ya bak ben kendi sunucum üzerinden IIS de tanımlayıp index.wmismail uzantısı da kullanabilirim. Örnek gösterebilirim istersen. Asp script kullanıp php uzantısı da çalıştırabilirm. Ama doğru % 99 doğrudur orası. Kullandığı scripti eğer açıklama yoksa anlamak mümkün değil.

Edit: Kullandığı scripti anlaman mümkün değil. Kaynak kodlara bak. Belki kimin yaptığı ile ilgili açıklama vardır. Ama adam silmişse hiç bir şekilde anlayamazsın.

Ya bak ben kendi sunucum üzerinden IIS de tanımlayıp index.wmismail uzantısı da kullanabilirim. Örnek gösterebilirim istersen. Asp script kullanıp php uzantısı da çalıştırabilirm. Ama doğru % 99 doğrudur orası. Kullandığı scripti eğer açıklama yoksa anlamak mümkün değil.

Edit: Kullandığı scripti anlaman mümkün değil. Kaynak kodlara bak. Belki kimin yaptığı ile ilgili açıklama vardır. Ama adam silmişse hiç bir şekilde anlayamazsın.

Zaten scriptlerin cogu editlenmiştir ve sitenin vebmaster ı tarafında genelde kodlar gizlenir yani kodları bulman zor ama Teleport die bi program var siteyi download edersin ve boylece scrıptlerı de pc ye ındırmıs olursan sana sadece scrıptlerı edıtlemek kalır.

buyur Download Linki

http://www.4shared.com/file/1482288/49f1239b/teleport_pro_139.html?s=1[/CODE]

Program güzel de uyarmak lazım. Sadece tasarımı indirir. Kodlamayı indiremez.

Tasarım indirir. Veri tabanı ve kodlamayı indirenin oluşturması gerekmektedir..

Edit : Kesinlikle full script olarak inmez !..

Amatör birine göre değil bu program ben genelde begendiğim scriptleri bu programla indiriorum.Uyarın için tekrardan saol kardesım :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...