Jump to content

Filmi Izleyemiyorum Ses Var Görüntü Yok Ne Yapmalı

teacher2779

Recommended Posts

bi arkadaştan bir cd aldım sıkıştırılmıs olarak içerisinde 3 ayrı film var yaklasık cd nin boyutu 4 GB bu filmlerin uzantısı .mpg ve .avi cd yi koyduğumda açınca film başlıyor ses var ama görüntü yok ekran beyaz görüntü dısında hersey normal. bir sürü codec indirdim ama hiçbirinde sorun düzelmedi bu konuda yardım bekliyorum lütfen arkadaşlar biriniz yardım edin

codeclerin çoğunu denedim ( klite codec, kmplayer, mediaplayer, powerdvd vs...) sorun hala çözülemedi ne yapmalıyım

ikincisi başka bir filmde hersey normal ama görüntü ters çıkyor nasıl düzeltebilirim

Öncelikle bütün codecleri denerken peki, var olan codceki sildiniz mi? Eğer silmediyseniz codecler çakıştığı için görüntü yada ses sorunu yaşarsınız. Sisteminizde ki tüm playerleri ve codecleri silin. Ondan sonra k-lite basic codeci yükleyin. Söylediğiniz uzantılar en basit uzantılar açamama gibi bir durum olmaz filmlerde sorun yoksa tabi.

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok tesekkür ederim divx yükledim avi uzantılı olanları gösteriyor görüntü donuk donukta olsa gösteriyor ama mpg uzantılı olanları hala çözemedim codecleri sildim tek tek yükleyip denedim sonuç aynı bu arada filmlerde sorun yok başka bilgisayarda denedim tekrar ilgilendiğiniz için saol arkadaşlar tesekkür ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...