Jump to content

Harddisk Partition Sorunu

ICHTUS

Recommended Posts

Arkadaşlar sorunum makinamda 160 GB hdd var elektrik gitti geldi 2 part olan diskin C: sürücüsü gitti yani çalıştırıyorum windows açıyor gibi görünüyor ama donup kalıyor resetliyor windows cd si takıp kurtarayım dedim C: sürücüsü dosya sistemi bilinmiyor yazıyor dolayısıyla bu şekilde kurtarmam mümkün olmuyor içindeki bilgilerim çok önemli kurtarmam gerekli acaba daha önce karşılaşan var mı bu sorunla ya da bu verileri nasıl kurtarabilirim bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim... Şimdiden ilgilerinize teşekkürler...

1-Hiren boot cd siyle dene

2-chk disk i dene

bilgisayarını windows cd siyle başlat.sonra cd yi algıladığında enter e bas.çıkan seçeneklerde xp yi onaracağnını seç.bu r tuşu ile.hatırlayamadığım bi kaç adım var.ekrana komut yazmak için seçenek geldiğinde şunu yaz

chkdsk /p /r

daha sonra sistem dosyaları kontrol ediliyor.hatalılar onarılıyor.bu bazen uzun sürebilir.daha sonra işlem tamamlandığında exit yazıp entere basıyosun.

dosya sistemi bilinmiyor demesi ani bir elektrik gidişi ile windows un kritik bir dosyasının zarar görmüş olabilme ihtimali yüksek böyle olaylarda badsector ler oluşuyor checkdisk ile sorununu giderebileceğini düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...