Jump to content

Boot Ekranı Sorunu Lütfen Yardım

Recommended Posts

Arkadaşlar hazırladığım katılımsız xp cd si için bir boot ekranı (ntoskrnl.exe)yaptım bunu cap haline getirdim (ntoskrnl.ex_) ve cd de I386 klasörüne kopyaladım ve yazdırdım kuruluma geçtiğimde ilk kurulum(kurulum dosyalarının kopyalanması) bittikten sonra restart yaptığında benim hazırlamış olduğum boot ekranı geldi sonra asıl kurulum bittikten sonra tekrar restart yapınca bu defa xp nin kendi boot ekranı geldi ve orda dondu kaldı.İkincisinde ntoskrnl.ex_ dosyasını değiştirdikten sonra ayrıca $OEM$\$$\SYSTEM32 klasörünün içine ntoskrnl.exe olarak attım sonuç yine aynı.Bu defa forumdaki hazır modifiyeli xp lerden birini indirdim onun içindeki ntoskrnl.ex_ dosyanı alıp kopyaladım sonuç yine değişmedi.Forumda benimle aynı sorunu yaşayan bir çok arkadaş gördüm ama hiç birinin çözümünü göremedim.Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Arkadaşlar sorunu düzelttim şöyle oldu sizlerin dediğiniz gibi sp3.cab dosyasındakileride modifiye ettim driver.cab dosyasına hiç dokunmadım ayrıca iş garanti olsun diye aklıma şöyle bir şey geldi onuda yaptım.onuda şöyle söyleyeyim dedimki madem bu ilk restart ta sorun çıkmıyor o zaman bende ntoskrnl.exe dosyasının yanına bir tane x.bat dosyası ekledim ve bu x.bat dosyasına ntoskrnl.exe dosyasını sistem 32 klasörüne kopyalama komutu verdim bunuda cab haline getirerek cd ye entegre ettim bu kurulumda 13 dk kala ntoskrnl.exe dosyasını sistem 32 klasörüne kopyaladı.yani anlayacağınız sorun çözüldü ama hangisi etkili oldu onu bilmiyorum.:)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...