Jump to content

Messenger Plus!'la Pop3 Destekli E-posta

Recommended Posts

Mynetde Pop3 Desteklediği İçin Ben Myneti Anlatacağım. Aynı Şeyi Gmailde de Yapabilirsiniz...

Çoğu bilgisayar kullanıcısının mynetten bir e-posta hesabı vardır diye tahmin ederek Messenger Plus! ile mynet e-posta hesabınızı Messenger üzerinden nasıl kontrol edeceğinizi yazmak istedim. Biliyor musunuz bilmiyorum ama Mynet sınırsız kapasite ile birlikte POP3 erişimini de ücretsiz olarak sunmaya başladı ve artık Messenger Plus! ile bu hesabınızı da denetleyebilirsiniz.

Messenger Plus! Tercihlerini açıp E-Posta Hesapları sekmesine gidin. Orada Ekle düğmesine tıklayın.

1- E-posta adresi: <mynet e-posta adresiniz>

2- Posta Sunucu: pop3.mynet.com (Port bilgisini 110 olarak bırakın)

3- Kullanıcı Adı: <mynet üye adınız>

4- Parola: <mynet parolanız>

Alıcı kısmına isterseniz E-Posta programınızı yazın ya da Mynet e-postaya Internet Explorer üzerinden erişmek istiyorsanız şunu yazın: http://eposta.mynet.com/index/mymail.html

Internet Explorer'da giriş yaparken "Üye adımı ve şifremi hatırla" seçeneğini seçerseniz artık bir daha giriş yapmadan doğrudan Gelen kutunuza gidersiniz.

Bundan sonra Mynet gelen kutunuza Mynetle ilgili Messenger Plus!'ın açtığı açılır pencereye ya da kişi listenizdeki Messenger Plus! Live düğmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

Uyarı: Messenger Plus! posta sayısı olarak gelen kutunuzda mevcut bütün iletilerin toplam sayısını gösterecek. Sadece okunmayanları göstermesini isterseniz, Mynette "Okunmuş" adıyla yeni bir klasör oluşturup okuduğunuz postaları oraya taşıyın.

Teşekkür etmek isteyenler: lütfen forumdaki "Teşekkür" düğmesini kullanın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...