Jump to content

Acer Aspİre 5720 G

apoo

Recommended Posts

kanka aynı makine bende war burdan bulabilisin..

Please register to see this content.

Öncelikle teşekkür ediyorum Ama bir sorum var sana

Benim eski bilgilerimi nasıl geriye alabilirm recovery varmış acerde ?.

Öncelikle teşekkür ediyorum Ama bir sorum var sana

Benim eski bilgilerimi nasıl geriye alabilirm recovery varmış acerde ?.

eyer recovery için ayrılmş olan bölümü silmediysen ki ben sildim o hatayı sakın sen yapma pc açılırken f10 tuşuna basılıyosun bi kaç defa sonra sana seçenekler çıkıyo ordan ilerlersin zaten ama recovery biostan aktiv eilmiş olmalı f10 işe yaramazsa aktiv deil demektir

eyer recovery için ayrılmş olan bölümü silmediysen ki ben sildim o hatayı sakın sen yapma pc açılırken f10 tuşuna basılıyosun bi kaç defa sonra sana seçenekler çıkıyo ordan ilerlersin zaten ama recovery biostan aktiv eilmiş olmalı f10 işe yaramazsa aktiv deil demektir

Recovery olan hdd açık

Pc açılırken basıyorum basıyorum bişi çıkıyor

Sonra windows xp açılıyor diyor

başka bişi çıkmıyor

Biostan F10 nasıl aktif edebilirim

gene pc açılırken f2 yap sonra biosa gir ve orda tam hatırlamıyorum recervery enablet bi yer olucak sen onu disabled yap.. disablet ise enablet yap ok sonra f10 de yaptıgın deişklikleri kaydet ve çık

gene pc açılırken f2 yap sonra biosa gir ve orda tam hatırlamıyorum recervery enablet bi yer olucak sen onu disabled yap.. disablet ise enablet yap ok sonra f10 de yaptıgın deişklikleri kaydet ve çık

Yaptım Bilgisayar Açılırken F10 Bastım bir kaç kere bir siyah ekran geldi

PXE CDROM

Gibi bişiler yazdı sonra gitti :rolleyes2:

c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis arkadaslara hitaben.

Ilk hamle olara bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz.

Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. Icinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz.

Ve bu islem bittikten sonra yapacaklarimiz cok basit.

Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere bas sebebi win98 deki gibi dos komut sayfasinin gelmesi.

Ilk basta (C:\>) olmadigi icin (C:\>) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:\>) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz.

Evet islem tamam bilgisayarini yaniden baslatiyorsunuz biosa girip disable yaptigimiz d2d recoveri yi enable yapiyoruz ve Alt + F10 recoveri komutumuz yani kurtarma konsolumuz geri geldi .

Bu yazıyı daha önce biryerlerden bulmuş ve ilerde gerekebilir diye saklamıştım

bu işlemeleri bir deneyin

c: yi formatlamis olanlara ve Alt + F10 u kaybetmis arkadaslara hitaben.

Ilk hamle olara bios a giriyoruz ve d2d recovery enable yi disable yapiyoruz kapatiyoruz.

Partition magic, gpedit gibi parttition programlariyla gizli partition olan pqservice isimli partitionu gorunur yapiyoruz ki buda partition numarasini 07 yaparak oluyor. Icinden mbrwrwin.exe ve rtmbr.bin isimli dosyalari bulup bunlari c: nin icine kopyaliyoruz.

Ve bu islem bittikten sonra yapacaklarimiz cok basit.

Baslattan + calistir+ ve cmd yazdiktan sonra entere bas sebebi win98 deki gibi dos komut sayfasinin gelmesi.

Ilk basta (C:\>) olmadigi icin (C:\>) olana kadar (cd..) yaparak entere basiniz. (C:\>) oldugunda yazacaginiz sey sudur.

mbrwrwin install rtmbr.bin yani C:\>mbrwrwin install rtmbr.bin evet bu komuttan sonra entere basiyorsunuz.

Evet islem tamam bilgisayarini yaniden baslatiyorsunuz biosa girip disable yaptigimiz d2d recoveri yi enable yapiyoruz ve Alt + F10 recoveri komutumuz yani kurtarma konsolumuz geri geldi .

Bu yazıyı daha önce biryerlerden bulmuş ve ilerde gerekebilir diye saklamıştım

bu işlemeleri bir deneyin

Bu partion magic hdd nasıl görünür yapıyoruz

ben işlemi uygulamadım daha önce biryerlerde görmüş ve arşive kaldırmıştım partion manager e yükleyip biraz karıştırırsan bulabilirsin sanırım

mesajını yazdığından beri arıoyrum ama olmadı

Please register to see this content.
burdan pro indir kur scan yap 10 gb lık partion üzerine sağ tık yap mount tıkla sürücüye bir harf ver tamam olması gerek sonra söylediklerimi uygula

dediğin o dosyaları bulamadım :rolleyes2:

Xp yüklediysen büyük bi ihtimal o bölümü sildin demektir.

Aynı modeli ben de kullanıyorum. Xp kurmanı tavsiye etmiyorum aslında (:

Ben de vista ultimate var ve çok memnunum.

Xp de çıkan yığınla hata vistada çıkmıyor mesela.

Tabi sen bilirsin.

O bölüm için bence hiç uğraşma garantisi dolmadıysa yolla sıfırdan geri göndersinler sana.

Ben o bölümü görünmez duruma getirdim istemeden. Linuz kurunca uçtu tabi :F

Ama o bölümsüz daha iyi oluyor. (:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...