Jump to content

Ihtarname örneği Arıyorum

cetinerlux

Recommended Posts

selam

benim bir konfeksiyon mağazam var ve benim müşterilerde tahsil edemediğim tahsilatlarım var

bu yuzden müşterileremi posta yolu ile ihtarname göndereceğim fakat nasıl bir ihtarname göndereceğimi bilmiyorum o yuzden bana bu konuda yardımcı olabilecek varmı ben googlede arama yaptım fakat

benim iş ile ilgili bulamadım o yuzden buraya yazdım yardımcı olursanız sevinirim

İ H T A R N A M E:

İHTAR EDEN_____: …….San. ve Dış Tic. A.Ş.;

VEKİLİ __________: Av.

KARŞI TARAF____: ………..

İHTARIN KONUSU: Borçlar Kanunu 187 . maddesi gereğince teslim talebimizin halen geçerli

olduğunun tarafınıza bildirilmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR___: 1)Müvekkilimizle ………tarihli sözleşme ile ……alım-satımı hususunda anlaşmış bulunmaktasınız. İşbu sözleşme gereğince müvekkilimizin tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen üzerinize düşen teslim borcunu haklı bir neden olmaksızın yerine getirmediğiniz ………………………Mahkemesinin ……../……D.İş sayılı dosyası ile tespit olunmuştur.

2)Mezkûr sözleşmede teslim tarihi en geç …….. günü olarak kararlaştırılmış olmakla bu kere Borçlar Kanunu 187. Madde vs. mevzuat ahkâmı gereğince temerrüte düşmüş olmanız karşısında malın teslimi talebimizden vazgeçmediğimizi tarafınıza ihtar etmek zaruretimiz hasıl olmuştur. Bu itibarla satış konusu malın derhal tarafımıza teslimini talep ediyoruz,malın teslim edilmesi talebimizden de vazgeçmiyoruz,şu kadar ki;malın tesliminde temerrüde düşmeniz sebebiyle ödemek zorunda kalacağımız cezai şartlar,yoksun kalınan kâr,müsbet ve menfi bilumum ticari zararlarımız bakımından ayrıca sorumluluk ve tazminat davaları açma hakkımızı saklı tutuyoruz.

3)Yukarıdaki maddelerde belirtilen keyfiyet saygı ile ihtar olunur.08.09.2000

İHTAR EDEN VEKİLİ

Av. ………..

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını,bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz……/…../2008

İHTAR EDEN VEKİLİ

Av. ……

İ H T A R N A M E:

İHTAR EDEN_____: …….San. ve Dış Tic. A.Ş.;

VEKİLİ __________: Av.

KARŞI TARAF____: ………..

İHTARIN KONUSU: Borçlar Kanunu 187 . maddesi gereğince teslim talebimizin halen geçerli

olduğunun tarafınıza bildirilmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR___: 1)Müvekkilimizle ………tarihli sözleşme ile ……alım-satımı hususunda anlaşmış bulunmaktasınız. İşbu sözleşme gereğince müvekkilimizin tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen üzerinize düşen teslim borcunu haklı bir neden olmaksızın yerine getirmediğiniz ………………………Mahkemesinin ……../……D.İş sayılı dosyası ile tespit olunmuştur.

2)Mezkûr sözleşmede teslim tarihi en geç …….. günü olarak kararlaştırılmış olmakla bu kere Borçlar Kanunu 187. Madde vs. mevzuat ahkâmı gereğince temerrüte düşmüş olmanız karşısında malın teslimi talebimizden vazgeçmediğimizi tarafınıza ihtar etmek zaruretimiz hasıl olmuştur. Bu itibarla satış konusu malın derhal tarafımıza teslimini talep ediyoruz,malın teslim edilmesi talebimizden de vazgeçmiyoruz,şu kadar ki;malın tesliminde temerrüde düşmeniz sebebiyle ödemek zorunda kalacağımız cezai şartlar,yoksun kalınan kâr,müsbet ve menfi bilumum ticari zararlarımız bakımından ayrıca sorumluluk ve tazminat davaları açma hakkımızı saklı tutuyoruz.

3)Yukarıdaki maddelerde belirtilen keyfiyet saygı ile ihtar olunur.08.09.2000

İHTAR EDEN VEKİLİ

Av. ………..

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını,bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz……/…../2008

İHTAR EDEN VEKİLİ

Av. ……

arkadaşım cevabınız için tşk ederim fakat ben bunu kendime nasıl cevirim ben ilk okıl mezunuyum bilen birisi varsa luyfen bize çeviriverse

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...