Jump to content

Katılımsız Xp Boot Olmuyor çözüldü

berce

Recommended Posts

s.a ktlmsz xp cd hazırladım nlite ile ince ayar yaptım cd denedim sorun yok

sonra nr güncelleme paketi 2.0.1a ve bazı addonları rvm ile ekledim cd ile boot olmadı ancak windowstan kurulumu sorunsuz yapıyor

asıl sorun vmware bios cdromu xp kurduktan sonra görmemesiymiş

kismi çözümü buldum

ben bu kodu vmware hangi dosya girmeliyim ki bir daha girmeye gerek kalmasın

VMware Programında BIOS'un açılmama problemi ve çözümü

VMware Workstation programında BIOS menüsüne giremiyorsanız eğer aşağıdaki küçük ayar ile bu problemi çözebilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz sanal işletim sisteminin, .wmx uzantılı dosyasını bir metin düzenleyici programı ile açın ve en altına şu satırı ekleyin;

bios.bootDelay = "5000"

Yaptığınız değişikliği kaydettikten sonra artık, BIOS menüsüne girebileceksiniz.

viking20 teşekkürler

link : http://www.chip.com.tr/forum/VMware-WorkstationBios-a-girme_t67955.html

nLite ile iso oluşturu seçebilirsiniz.Her nlite'ladığınız xp için kısayoldan iso oluşturabilirsiniz.Ya da XP ISO'sunu açarsınız,içindekileri siler,yeni xp'nizi komple eklersiniz.Alternatif bol ;)

sağol teşekkür ederim ancak onu yaptım asıl sorun vmwarenin boot seçme sorunuymuş

VMware Programında BIOS'un açılmama problemi ve çözümü

VMware Workstation programında BIOS menüsüne giremiyorsanız eğer aşağıdaki küçük ayar ile bu problemi çözebilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz sanal işletim sisteminin, .wmx uzantılı dosyasını bir metin düzenleyici programı ile açın ve en altına şu satırı ekleyin;

bios.bootDelay = "5000"

Yaptığınız değişikliği kaydettikten sonra artık, BIOS menüsüne girebileceksiniz.

bios.bootDelay = "5000"[/CODE]

bu kodu devamlı yazmak yerine vmware deki hangi dosyaya eklemeliyim ki her yeni sanal xp de tekrar yazmak zorunda kalmamyım onu sormuştum

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...